۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
مراسم تجلیل از استادان برگزیده دانشگاه اصفهان
مراسم تجلیل از استادان برگزیده دانشگاه اصفهان با حضور هیات رییسه و به همت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، در سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزارشد.


مراسم تجلیل از استادان برگزیده دانشگاه اصفهان با حضور هیات رییسه و به همت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، در سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزارشد.

به گزارش وب سایت خبریuinews در این مراسم 45 نفر از اعضای هیات علمی بازنشسته،نمونه کشوری ، نمونه دانشگاهی،مدرسان نمونه،ارتقا یافته به مرتبه استادی و دانشیاری تجلیل شدند، همچنین با دعوت از خانواده چهار نفر از اعضای هیات علمی که در سال 98 مرحوم شده بودند، یاد و خاطره آن استادان مرحوم نیز گرامی داشته شد.

 

شایان ذکر است در این مراسم دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان، تقارن هفته دفاع مقدس را با بهار دانش و تعلیم و تربیت گرامی داشته و آغاز سال تحصیلی جدید را به همه دانشگاهیان تبریک گفت. رییس دانشگاه در ادامه اظهار داشت: یاد و خاطره همه شهیدان دفاع مقدس به خصوص شهدای دانشگاه اصفهان گرامی و راه پر افتخار این عزیزان در حافظه تاریخ ثبت و فراروی پویندگان علم و دانش قرار گرفته است.

دکتر طالبی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره 7 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه که در سال 98 دارفانی را وداع گفتند به همه استادان مرحوم دانشگاه ادای احترام نمود.

وی در ادامه تصریح نمود: در دنیای امروز همواره شاهد تلاش افراد برای کسب مدارج عالی هستیم ولی لزوما" هر دکتری نمی تواند هیات علمی باشد چرا که انتخاب شدن به عنوان هیات علمی هر چند شرط لازمش کسب مدرک دکتری است ولی این شرط کافی نیست.   

دکتر طالبی در ادامه افزود: اعضای هیات علمی برگزیده ویژگی های بارز و شایسته ای دارند که باید آن ها را الگوی خود قرار داده تا مدارج علمی و اخلاقی را به نحو مطلوب طی نماییم. در عین حال نمونه بودن وظیفه سنگینی بر عهده این اساتید می گذارد چرا که دانشجو از استاد خود الگو می گیرد و رفتار و سکنات استاد خود را مورد توجه قرار می دهد. تربیت شدگان شما ، مدیران آینده کشور هستند لذا بهترین انسان ها ، بهترین استادان را داشته اند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شریف رییس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با ذکر حدیثی از حضرت امیرالمونین(ع) اظهار داشت: کسی که خودش را پیشوای مردم قرار می دهد، لازم است که از خود آغاز نماید. سزاوارترند به تجلیل آنان که ابتدا از خود آغاز کردند.

حجت الاسلام شریف در ادامه تصریح نمود: ما مقام استاد را قابل ستایش می دانیم و مهم تر از آن مقام کسی که استاد خودش می باشد.

وی تقارن جهاد علمی با جهاد نظامی را توفیقی دانست برای این که امروز بتوانیم در جهاد علمی افتخار آفرین باشیم.

 

لازم به ذکر است دکتر شاقول معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی نیز اظهار داشت: تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی نشان از همراهی تخصص و تعهد برای نجات بشریت از گرداب جهل و گمراهی است. فرهیختگان دانشگاهی برای معنی بخشیدن به درس آزادی و آزادگی، از مکتب تعلیم و تربیت به مکتب ایثار و شهادت رفتند و یاد و خاطره خود را جاودان نمودند.

دکتر شاقول در ادامه افزود: گرامی می داریم یاد استادان بزرگواری چون دکتر کیاست پور،دکتر دهقان نیری،دکتر سلطانی و دکتر قادریان که در سال 98 دار فانی را وداع گفتند و یقین دارم حضور معنوی آن مرحومین بزرگوار همواره در دل و جان شاگردانشان باقی خواهد ماند.

معاون آموزشی دانشگاه همچنین تصریح نمود: این مراسم معمولا در دهه سرآمدی آموزش برگزار می شد ولی به دلیل شرایط ایجاد شده بر اثر شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، بر خود واجب دانستیم که این مراسم را با حضور صرفا افراد مورد تقدیر برگزار نماییم. بدون تردید نام یکایک شما استادان برگزیده، در دفتر افتخارات دانشگاه ثبت خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم خانواده اعضای هیات علمی مرحوم در سال 1398،اعضای هیات علمی بازنشسته،اساتید نمونه کشوری و دانشگاهی، مدرسان نمونه،اعضای هیات علمی ارتقا یافته به مرتبه استادی و دانشیاری و استادیاری به شرح زیر مورد تقدیر قرار گرفتند.   

اعضای هیات علمی مرحوم در سال 1398

مرحوم دکتر سید مجید قادریان، مرحوم دکتر احمد کیاست پور، مرحوم دکتر لقمان دهقان نیری و مرحوم دکتر اصغر سلطانی

اعضای هیات علمی بازنشسته سال 1398

دکتر سید حمید زرکش، دکتر سید جمال مشتاقیان، دکتر طاهره خوشحال، آقای مهدی جعفر زاده

استاد نمونه کشوری در سال 98

دکتر ولی اله میرخانی

استاد نمونه دانشگاه و معرفی شده به وزارت علوم تحقیقات و فناوری

دکتر سید علی اصغر میرباقری فرد، دکتر آرش شاهین، دکتر رحمت اله هوشمند و دکتر ولی اله میرخانی

مدرسان نمونه در سال 1398

دکتر مرتضی هاشمی، دکتر محمد حسین حیدری، دکتر حسین مختاری، دکتر رحمان امام زاده، دکتر احمد عبادی، دکتر مرجان کائدی، دکتر محمد علی چلونگر، دکتر بابک شیرانی، دکتر حمید نساج، دکتر احمد گلی، دکتر احمد رضا موحدی، دکتر سمیه حسنعلیان، دکتر حمیدرضا مراتب،

اعضای هیات علمی ارتقا یافته به مرتبه استادی در سال 98

دکتر سید حمید زرکش، دکتر ابوالقاسم اسماعیلی، دکتر اکبر قاضی فرد، دکتر بهروز ترک لادانی

اعضای هیات علمی ارتقا یافته به مرتبه دانشیاری

دکتر نوذر شفیعی، دکتر علی علی حسینی، دکتر هادی تیموری، دکتر فاطمه رفیع منزلت، دکتر ابوالقاسم نورمحمدی، دکتر سید عبدالله نوربخش، دکتر سید علی کلانتری، دکتر امیر احسان کرباسی زاده، دکتر فرزاد پرورش، دکتر حمید رضا مراتب، دکتر جواد باقریان، دکتر مهران زینلیان، دکتر محمد امیر یوسفی، دکتر سمیه حسنعلیان، دکتر داوود بی ریا، دکتر مرجان کائدی، دکتر حمید ملا

عضو هیات علمی ارتقا یافته به مرتبه استادیاری در سال 1398

دکتر محمود حاجی احمدی

 

 

 
 
 
تاریخ:
1399/07/02
تعداد بازدید:
1206
منبع:
Powered by DorsaPortal