۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده سازی ساختمان دانشکده شیمی
معاون اداری و مالی دانشگاه از اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده سازی ساختمان دانشکده شیمی جهت انتقال گروه نانو تکنولوژی به این ساختمان بازدید به عمل آورد.


معاون اداری و مالی دانشگاه از اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده سازی ساختمان دانشکده شیمی جهت انتقال گروه نانو تکنولوژی به این ساختمان بازدید به عمل آورد.

به گزارش وب سایت خبریuinews معاون اداری ومالی دانشگاه روز چهارشنبه 16 مهرماه سال جاری، از اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده ساختن فضاهای مورد نیاز گروه نانو تکنولوژی در ساختمان دانشکده شیمی بازدید نمود و از کارشناسان دفتر فنی دانشگاه و پیمانکار پروژه به دلیل اجرای عملیات نوسازی باکیفیت مطلوب و رعایت زمانبندی مناسب تشکر نمود .

 دکتر میرخانی در این جلسه در خصوص روند پیشرفت پروژه اظهار داشت: با عنایت به لزوم جابجایی گروه نانو تکنولوژی از ساختمان علوم قدیم و اختصاص آن مکان به مرکز نوآوری دانشگاه، تصمیم به بازتعریف فضاهای کالبدی ساختمان دانشکده شیمی با نظر بهره برداران این ساختمان گرفته شد و در این راستا جلسات کارشناسی متعددی با بهره برداران محترم برگزار و پس از اخذ نیاز ایشان نسبت به طراحی فضاهای ساختمان توسط دفتر فنی دانشگاه اقدام شد و عملیات اجرایی در کمترین زمان ممکن آغاز گردید و در حقیقت پروژه مذکور که شامل احداث آزمایشگاه ها، تغییرات و احداث کلاس آموزشی، افزایش تعداد اتاق اساتید و تعمیرات داخلی جهت ورود گروه نانو تکنولوژی به ساختمان شیمی می باشد.

وی در ادامه افزود:  نیاز به یک مجموعه آزمایشگاهی در دانشکده شدیدا احساس می گردید که پس از بررسی های لازم و با توجه به لزوم رعایت مسائل ایمنی و استانداردهای فنی، طراحی مجموعه آزمایشگاهی مذکور در طبقه همکف ساختمان در قسمت کتابخانه قدیم که کمتر مورد بهره برداری بود انجام گرفت و هم اکنون 7 آزمایشگاه جدید در فضایی که قبلا کمتر مورد بهره برداری قرار می گرفت احداث و در اختیار بهره برداران قرار گرفت.

 

وی افزود : یکی دیگر از اهداف پروژه که در طبقه سوم ساختمان اتفاق افتاد بحث تامین فضا جهت اتاق اساتید دانشکده بود که با تقسیم فضاهای قبلی و استفاده از فضاهای پرت ساختمان هم اکنون نیاز دانشکده به اتاق اساتید مرتفع گردیده و همچنین نسبت به جابجایی و انتقال سالن جلسات و دفتر ریاست دانشکده نیز اقدام شد. در بخشهای مختلف ساختمان با بازتعریف فضاهای کالبدی نیاز دانشکده به کلاسهای آموزشی، آزمایشگاههای تخصصی، سایت، سالن جلسات، اتاق اساتید و دیگر نیازها مرتفع گردیده است.

دکتر میرخانی با قدردانی از ناظرین تاسیسات الکتریکی و مکانیکی پروژه اظهار داشت: در این پروژه نیز نوسازی صورت گرفته با رویکرد اصول مدیریت سبز انجام گرفته و در کلیه فضاها از چراغ های فوق کم مصرف با تکنولوژی بک لایت و در بحث تاسیسات مکانیکی نیز از تجهیزات کم مصرف جهت صرفه جویی بهره گیری شده است.

 معاون اداری و مالی دانشگاه اظهار داشت: با توجه به لزوم تغییر دربخشی از نمای ساختمان، حداکثر تلاش توسط دفتر فنی دانشگاه و پیمانکار صورت گرفته است که نمای جدید حداکثر همخوانی با نمای قدیمی را دارا باشد.

دکتر میرخانی ضمن تقدیر و تشکر مجدد از عوامل اجرایی و نظارت پروژه اظهار داشت: اجرای پروژه با این حجم بالا و در بازه زمانی اندک با وجود فراگیری بیماری کرونا، تنها بواسطه تلاش و تدبیر انجام گرفته توسط کارشناسان دفتر فنی دانشگاه و پیمانکار پروژه محقق گردیده است.

در قسمت دیگر مراسم گزارشی از روند اجرایی و مسائل پروژه توسط کارشناسان اداره نوسازی و بهسازی دفتر فنی طرحهای عمرانی ارائه و همچنین از زحمات آقایان مهندسین آرسته، مهدیان، گلشیرازی و ترقی در این پروژه تقدیر گردید.

در پایان رئیس دانشکده شیمی و بهره برداران ساختمان از زحمات و تلاش های جهادی معاونت اداری و مالی دانشگاه در پیشبرد پروژه تشکر و قدردانی نمودند.

گفتنی است، پروژه مذکور با هزینه ای بالغ بر 18 میلیارد ریال توسط شرکت پارسه گسترش سپانو و با نظارت اداره نوسازی و بهسازی دفتر فنی دانشگاه در بازه زمانی 90 روز انجام گردید.

 

 

تاریخ:
1399/07/16
تعداد بازدید:
302
منبع:
Powered by DorsaPortal