۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
کلنگ زنی و آغاز پروژه احداث و گسترش آزمایشگاه مرکزی دانشگاه
آئین کلنگ زنی و آغاز پروژه احداث و گسترش آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و همچنین اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده سازی ساختمان دانشکده فیزیک، با حضور دکتر میرخانی معاون اداری ومالی و دکتر رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد.


آئین کلنگ زنی و آغاز پروژه احداث و گسترش آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و همچنین اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده سازی ساختمان دانشکده فیزیک، با حضور دکتر میرخانی  معاون اداری ومالی و دکتر رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبری uinews دکتر میرخانی در این مراسم  ضمن اشاره به اهمیت آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان و لزوم گسترش آن اظهار داشت: با توجه به نیاز دانشگاه و کمبود فضای آزمایشگاهی لزوم گسترش و احداث بخش جدید در آزمایشگاه مرکزی احساس شد و طبق بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان دفتر فنی پیشنهاد استفاده از زمین جانبی آزمایشگاه فعلی ارائه و به تصویب رسید.

وی در ادامه تصریح نمود: با طراحی سازه و معماری صورت گرفته در این زمین، زیربنای تقریبی 700 مترمربع جهت گسترش در نظر گرفته شده که پس از برگزاری مناقصه، پیمانکار پروژه انتخاب شد و پیش بینی می شود تا فروردین 1400 پروژه به دانشگاه تحویل گردد.

دکتر رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری نیز ضمن بیان اهمیت آزمایشگاه مرکزی فعلی دانشگاه ،  دستگاه ها و تجهیزات موجود در آن، از معاونت اداری و مالی دانشگاه به دلیل تامین مالی و آغاز پروژه و توجه به آزمایشگاه مرکزی قدردانی و تشکر نمود.

گفتنی است پروژه احداث و گسترش آزمایشگاه مرکزی دانشگاه با زیربنای تقریبی 700 مترمربع و با هزینه تقریبی سی میلیارد ریال توسط شرکت رها گستر چهلستون و تحت نظارت اداره نوسازی و بهسازی دفتر فنی آغاز گردید.

 

شایان ذکر است، معاون اداری و مالی دانشگاه از اتمام عملیات اجرایی پروژه آماده سازی ساختمان دانشکده فیزیک جهت انتقال گروه مهندسی هسته ای به این ساختمان نیز بازدید به عمل آورد.

دکتر میرخانی، روز چهارشنبه 16 مهرماه سال جاری، از اتمام عملیات اجرایی تغییرات در ساختمان فیزیک جهت آماده ساختن فضاهای مورد نیاز برای اضافه شدن گروه مهندسی هسته ای بازدید و از کارشناسان دفتر فنی دانشگاه و پیمانکار پروژه به دلیل اجرای عملیات نوسازی باکیفیت مطلوب و رعایت زمانبندی مناسب تشکر نمود .

دکتر میرخانی در این جلسه در خصوص روند پروژه اظهار داشت: با عنایت به لزوم جابجایی گروه مهندسی هسته ای از ساختمان علوم قدیم و اختصاص آن مکان به پهنه نوآوری دانشگاه، دانشگاه تصمیم به بازتعریف فضاهای کالبدی ساختمان دانشکده فیزیک با نظر بهره برداران این ساختمان گرفت و در این راستا جلسات کارشناسی متعددی با بهره برداران محترم برگزار و پس از اخذ نیاز ایشان نسبت به طراحی فضاهای ساختمان توسط دفتر فنی دانشگاه اقدام شد و عملیات اجرایی در کمترین زمان ممکن آغاز گردید و در حقیقت پروژه مذکور که شامل احداث اتاق اساتید، تغییرات و احداث کلاس آموزشی، آزمایشگاه ها و تعمیرات داخلی برای ورود گروه مهندسی هسته ای به ساختمان شیمی می باشد.

وی در ادامه افزود:  از مهمترین کمبودهای ساختمان مذکور بحث ایجاد اتاق جهت اساتید بود که با توجه به فضای بالکن های موجود در طبقه سوم، پس از بررسی های لازم توسط مشاور سازه و اخذ تاییدیه از کنترلر نظام مهندسی نسبت به ارائه طرح سازه و معماری شده و 450 مترمربع به فضای مفید دانشکده افزوده گردید و هم اکنون اتاق برای کلیه اساتید با امکانات و نور مناسب ارائه شده است.

وی افزود : در گام های بعدی نسبت به بازتعریف فضاهای گوناگون ساختمان و انتقال و بهبود وضعیت آزمایشگاه ها، کلاس های آموزشی، سایت و... در طبقات مختلف ساختمان اقدام و فضاهای با کیفیت مطلوب و زیرساخت های لازم به بهره برداران محترم ارائه می شود.

دکتر میرخانی با قدردانی از ناظرین تاسیسات الکتریکی و مکانیکی پروژه های مذکور اظهار داشت: در این پروژه ها، نوسازی با رویکرد اصول مدیریت سبز انجام گرفته و در کلیه فضاها از چراغ های فوق کم مصرف با تکنولوژی بک لایت و در بحث تاسیسات مکانیکی نیز از تجهیزات کم مصرف جهت صرفه جویی بهره گیری شده است.

معاون اداری و مالی دانشگاه، ضمن تقدیر و تشکر مجدد از عوامل اجرایی و نظارت پروژه اظهار داشت: اجرای پروژه با این حجم بالا و در بازه زمانی اندک با وجود فراگیری بیماری کرونا، تنها بواسطه تلاش و تدبیر انجام گرفته توسط کارشناسان دفتر فنی دانشگاه و پیمانکار پروژه محقق گردیده است.

در قسمت دیگر مراسم گزارشی از روند اجرایی و مسائل پروژه توسط کارشناسان اداره نوسازی و بهسازی دفتر فنی طرح های عمرانی ارائه و همچنین از زحمات آقایان مهندسین آرسته، مهدیان، گلشیرازی و مقصودی در این پروژه تقدیر گردید.

در پایان دکتر رکنی زاده معاون پژوهشی دانشگاه و دکتر عبدی و بهره برداران ساختمان از زحمات و تلاش های جهادی معاونت اداری و مالی دانشگاه در پیشبرد پروژه تشکر و قدردانی نمودند.

گفتنی است، پروژه مذکور با هزینه ای بالغ بر 18 میلیارد ریال توسط شرکت آلونک پی آپادانا و با نظارت اداره نوسازی و بهسازی دفتر فنی دانشگاه در بازه زمانی 120 روز انجام گردید.

 

تاریخ:
1399/07/16
تعداد بازدید:
391
منبع:
Powered by DorsaPortal