۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
افتتاح کتابخانه دانشکده زبان های خارجی با حضور اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران
آیین بهره برداری از کتابخانه و سالن مطالعه دانشکده زبان های خارجی با حضور اسقف اعظم اذامنه اصفهان و جنوب ایران برگزار شد.


آیین بهره برداری از کتابخانه و سالن مطالعه دانشکده زبان های خارجی با حضور اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews  در آیین بهره برداری از کتابخانه و سالن مطالعه دانشکده زبان های خارجی، دکتر میرخانی معاون اداری و مالی، دکتر رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری، دکتر شاقول معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر شفیعیون رییس کتابخانه مرکزی، دکتر شکریان زینی رییس دانشکده زبان های خارجی ، دکتر قاسمی رییس دانشکده علوم ورزشی و جمعی از مدیران ، اعضای هیات علمی و کارکنان کتابخانه دانشکده زبان های خارجی  حضور داشتند.

 

شایان ذکر است در این مراسم اسقف اعظم ضمن بازدید از ساختمان ارمنولوژی در مراسم افتتاحیه کتابخانه و سالن مطالعه دانشکده زبان های خارجی نیز شرکت نمود.

اسقف اعظم، دانشگاه اصفهان را یکی از دانشگاه جامع و بزرگ دنیا دانست که ظرفیت های بسیار خوب و ارزشمندی دارد. وی در ادامه ضمن بیان تاریخ ارمنی های اصفهان اظهار داشت: شمار ارمنیان در ایران حدود 120000 نفر می باشند و بخش قابل توجهی از آن ها در اصفهان ساکن هستند.

اسقف اعظم ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه اصفهان و اهدا هدیه ای به رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان، کتابخانه دانشکده زبان های خارجی این دانشگاه را نیز مکانی ارزشمند برای پویندگان علم و دانش قلمداد نمود. 

 

لازم به ذکر است در ادامه، دکتر سعید شفیعیون رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه ضمن ارایه گزارش مبسوط از اجرایی کردن طرح تجمیع کتابخانه های دانشگاه اظهار داشت: کتابخانه دانشکده علوم ورزشی که در ضلع شرقی دانشگاه قرار داشت، دور از دسترس دانشکده بود و همچنین در این کتابخانه فضا و شرایط نگهداری کتاب ها مناسب نبود به همین خاطر کتاب ها به دانشکده زبان های خارجی منتقل و با کتابخانه این دانشکده تجمیع شد. تا هم فضای بهتری برای این کار اختصاص پیدا کند و هم این که دسترسی آسان تری برای دانشکده علوم ورزشی فراهم شود.

رییس کتابخانه مرکزی در ادامه افزود:  با توجه به افزایش حجم کتاب ها در دانشکده زبان، محیط کتاب خانه دانشکده زبان بسنده نبود زیرا این دانشکده فاقد کتابخانه استاندارد بود و به صورت اتاق به اتاق کتاب ها از هم جدا شده بودند.

دکتر شفیعیون تصریح نمود:  با همکاری و همراهی رییس دانشکده زبان های خارجی، طبقه زیرزمین این دانشکده که به عنوان بخش راکت ساختمان محسوب می شد، با عنایت رییس دانشگاه و معاونت اداری و مالی، بهسازی و متناسب با الگوی مخزن و کتابخانه طراحی شد.

وی اظهار داشت: این کتابخانه با زیرساخت های امنیتی و بایستگی های فضایی از جمله نور و ملزوماتی که یک کتابخانه به طور طبیعی  باید داشته باشد در تابستان سال جاری آماده شد.

با توجه به شرایط سخت کرونایی، همکاران کتابدار کمک کردند تا انتقال کتاب ها در طول یک ماه کاری انجام شود و کتابخانه امروز که در طبقه پایین دانشکده زبان قرار دارد با حدود 80 هزار جلد کتاب جوابگوی متقاضیان هم دانشکده زبان و هم دانشکده علوم ورزشی هست و ضمنا" فضای قرائت خانه ای که در آن کتابخانه دیده شده و همچنین با تجمیع آن با کتابخانه ارمنولوژی یک فضای دیگری هم برای قرائت خانه در دانشگاه ایجاد خواهد شد.  

 رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه تصریح نمود: زمان انجام این طرح، 24 خرداد لغایت 18 تیرماه ( با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا) بود.

دکتر شفیعیون در ادامه افزود:پنج نفر کارشناس کتابخانه (آقایان رحمتی و پیری و سرکار خانم ذاکریان با همراهی نوبتی کتابداران کتابخانه های مرکزی و ادبیات روزانه دو نفر)، سه نفر خدمات دانشکده زبانهای خارجی، پنج نفر آشپز در اختیار کارگزینی و یک نفر نجار در این طرح همکاری داشتند.

دکتر شفیعیون افزود: 184قفسه دو طرفه ( شامل 14 قفسه کتاب مرجع فارسی، 9 قفسه کتاب مرجع لاتین، 73 قفسه کتاب لاتین، 71 قفسه کتاب فارسی، 17 قفسه کتاب ارمنی) به این کتابخانه منتقل شدند. همچنین 72700 نسخه کتاب ( شامل 37000 نسخه کتاب لاتین و 35700 نسخه کتاب فارسی و عربی) نیز انتقال یافتند.

گفتنی است، پروژه های مذکور با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد ریال توسط شرکت پارسه گسترش سپانو و با نظارت اداره نوسازی و بهسازی دفترفنی دانشگاه اصفهان به بهره برداری رسید.

 
 
 
 
تاریخ:
1399/07/20
تعداد بازدید:
566
منبع:
Powered by DorsaPortal