۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
معارفه رییس دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان
جلسه معارفه رییس دانشکده فیزیک، با حضور رییس دانشگاه،معاون پژوهش و فناوری، معاون اداری و مالی و رییس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ،در محل تالار دکتر رزمجو برگزار و ضمن اشاره به سابقه و قدمت این دانشکده، بر تربیت دانش آموختگان فرهیخته و سرآمد تاکید شد.

معارفه رییس دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان

جلسه معارفه رییس دانشکده فیزیک، با حضور رییس دانشگاه،معاون پژوهش و فناوری، معاون اداری و مالی  و رییس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ،در محل تالار دکتر رزمجو برگزار و ضمن اشاره به  سابقه و قدمت این دانشکده، بر تربیت دانش آموختگان فرهیخته و سرآمد تاکید شد.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه دکتر محمدرضا عبدی به عنوان رییس دانشکده فیزیک اظهار داشت: دانشکده فیزیک یکی از مجموعه های پر ظرفیت دانشگاه است که رد پای بزرگان علم و دانش در این دانشکده، همواره موجبات اعتبار و افتخار دانشگاه را فراهم کرده است.  

دکتر طالبی در ادامه ضمن اشاره به روند توسعه گروه فیزیک و تبدیل شدن آن به دانشکده اظهار داشت: بحث دانشکده شدن گروه فیزیک بیش از یک سال است که در کمیته ساختار دانشگاه مطرح و پس از بررسی های لازم ، قابلیت دانشکده شدن برای این گروه که شاخص های مورد نیاز را دارا بود، مورد تایید و تصویب هیات رییسه دانشگاه قرار گرفت.

رییس دانشگاه در ادامه تصریح نمود: در فرایند دانشکده شدن گروه فیزیک، رشته مهندسی هسته ای با گرایش های کاربرد پرتوها، راکتور، گداخت و پرتو پزشکی با سایر رشته های گروه فیزیک ادغام و در مجموع دانشکده فیزیک شکل گرفت. همچنین از دیگر اقدامات مهم و موثر در این فرآیند، تغییرات ساختاری و کالبدی دانشکده بود که ظرف مدت کوتاهی به همت حوزه معاونت اداری و مالی و دفتر فنی دانشگاه به نحو مطلوب انجام و با اضافه شدن 13 اتاق و تغییر در ساختار دانشکده ، ظرفیت دانشکده افزایش یافت.

دکتر طالبی همچنین از دکتر رکنی زاده که در ایجاد آمادگی ذهنی اعضای هیات علمی برای پذیرش این انتقال تلاش نمودند، تشکر نمود و اظهار داشت: آمادگی فکری و ذهنی برای پذیرش این انتقال و تبدیل شدن گروه به دانشکده بسیار حائز اهمیت بود که به لطف خداوند به نحو مطلوب انجام شد.

وی در ادامه هدف از تعمیرات این دانشکده را استفاده مطلوب از فضاهای ساختمانی دانست و افزود: با تغییرات انجام شده از فضاهای پرت دانشکده استفاده بهبنه و مطلوب شده است.

رییس دانشگاه ضمن تشکر از همکاری و همراهی همه اعضای دانشکده فیزیک برای پذیرش تغییرات مذکور تصریح نمود: در حال حاضر خشت های اولیه دانشکده گذاشته شده است و جا پای بزرگانی می گزاریم که مایه فخر و مباهات دانشگاه بوده و هستند.

دکتر طالبی در ادامه بیانات خود، ضمن تقدیر از زحمات دکتر رکنی زاده برای راه اندازی دانشکده فیزیک به معرفی دکتر عبدی به عنوان رییس دانشکده فیزیک پرداخت و خواستار همکاری همه اعضای دانشکده فیزیک با ایشان در راستای پیشبرد امور محوله شد.

وی همچنین با اشاره به سابقه مدیریتی و اجرایی دکتر عبدی در دانشکده فناوری های نوین و دیگر کارهای اجرایی در سطح دانشگاه، عملکرد ایشان را همواره مثبت و قابل تقدیر دانست و تصریح نمود: کارنامه خوب مدیریتی دکتر عبدی موجبات این مهم را فراهم نمود که با اطمینان خاطر سکان مدیریت دانشکده فیریک را بر عهده ایشان بگزاریم.

رییس دانشگاه همچنین افزود: امید ما به شما استادان تازه نفس و جوان است و امیدواریم که شما به صحنه بیایید و کمک کنید که دانشگاه مسیر درستی را که انتخاب کرده به سرانجام برساند.

شایان ذکر است در ادامه حجت الاسلام شریف رییس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تشکر و تقدیر از دکتر رکنی زاده که با همه دغدغه های علمی مسئولیت راه اندازی دانشکده فیزیک را پذیرفتند، از دکتر عبدی که غیرتمندانه این مسئولیت را تحویل گرفتند نیز تشکر و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.

همچنین دکتر رکنی زاده معاون پژوهش  و فناوری دانشگاه نیز اراده مدیریت دانشگاه برای تبدیل شدن گروه فیزیک به دانشکده را قابل تقدیر دانست.

معاون پژوهش  و فناوری همچنین از زحمات دکتر قنبری که زحمات زیادی را برای دانشکده شدن فیزیک متقبل شدند تشکر نمود و افزود: دکتر قنیری برای حرکت به سوی دانشکده شدن نقش کلیدی داشتند و در 2 سالی که به عنوان مدیر گروه فعال بودند زحمات زیادی در راستای تغییرات اساسی برای دانشکده شدن را متقبل شدند. دکتر رکنی زاده از همه اعضای دانشکده فیزیک و همچنین همکاری دکتر میرخانی معاوت اداری و مالی دانشگاه در پیشبرد کارهای عمرانی و تجهیزاتی دانشکده تشکر و قدردانی و برای دکتر عبدی در مسئولیت ریاست دانشکده آرزوی موفقیت و توفیق نمود.

لازم به ذکر است در این مراسم دکتر عبدی رییس دانشکده فیزیک نیز از هیات رییسه دانشگاه و به خصوص از دکتر میرخانی به خاطر جدیت و پی گیری که در فراهم کردن امور عمرانی و تجهیزاتی دانشکده داشتند تقدیر نمود. وی صبوری و تحمل کارکنان و اعضای هیات علمی  را نیز قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: اگر کمک و همیاری این عزیزان نبود، دانشکده در این جایگاه قرار نمی گرفت. وی افزود: ما نیز با همکاری و همراهی شما عزیزان سعی می کنیم باعث بالندگی بیشتر دانشگاه باشیم.

گفتنی است این مراسم روز سه شنبه 22 مهر ماه سال جاری با حضور جمعی از هیات رییسه دانشگاه و معاونین دانشکده فیزیک در محل تالار دکتر رزمجو برگزار شد.

شایان یادآوری است در حال حاضر 204 نفر دانشجوی کارشناسی،123 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد،92 نفر دانشجوی دکتری،13 نفر دانشجوی پسا دکتری و در کل 433 نفر دانشجو و 35 نفر عضو هیات علمی ، 9 نفر کارمند و 4 نفر نیروی خدماتی در این دانشکده فعال هستند.


 

تاریخ:
1399/07/22
تعداد بازدید:
469
منبع:
Powered by DorsaPortal