۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
نهادینه شدن جامعه محوری اولویت امروز دانشگاه ها
رییس دانشگاه تهران در بیست و نهمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور، اولویت امروز دانشگاه ها را نهادینه شدن جامعه محوری و حل معضلات جامعه دانست.

 

رییس دانشگاه تهران در بیست و نهمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور، اولویت امروز دانشگاه ها را نهادینه شدن جامعه محوری و حل معضلات جامعه دانست.

به گزارش وب سایت خبری  uinews دکتر محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران در بیست و نهمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه اصفهان و با حضور روسای 13 دانشگاه بزرگ کشور به صورت مجازی و حضوری برگزار شد، اظهار داشت: دستورجلسه این اجلاس در سطح کلان تعریف شده و توجه به ارتباط دانشگاه با جامعه، اصلی ترین موضوعی است که در نشست امروز به آن می پردازیم.

وی با بیان اینکه اصفهان در حوزه علم و دانش در طول تاریخ یکی از مهمترین مراکز بوده و هست، تصریح کرد: پیشرفت های دانشگاه های کشور و به تبع آن دانشگاه های اصفهان در 7 الی 8 سال اخیر، گواه این است که یکی از آرام ترین و موفق ترین دوره ها را سپری کرده اند.

رییس دانشگاه تهران ادامه داد: در جلسه امروز موضوعات مورد بحث و پیشنهادهای روساهای دانشگاه های بزرگ مورد برسی قرار خواهد گرفت که در راس آن توجه بیشتر به جامعه محور بودن و مسئولیت های دانشگاه ها در قبال جامعه قرار دارد.

دکتر نیلی گفت: در سال های اخیر نگاه دانشگاه به سمت جامعه محور بودن در حرکت است و در عین حال که در توسعه علم کمی و کاستی رخ نداده سعی بر این است که جامعه محور بودن دانشگاه ها را نیز نهادینه سازیم.وی تاکید کرد: در این خصوص هر چه جامعه و مسئولان بیشتر استقبال کنند، دانشگاه هم موفق تر است و نتیجه این موفقیت به سود مردم خواهد بود.

رییس دانشگاه تهران با تاکید براینکه توسعه پایدار با ارتباط بیشتر جامعه و دانشگاه نیز محقق می شود، ابراز امیدواری کرد که مسئولان کشور در ارائه رهنمودها به دانشگاه همراه شوند تا دانشگاه ها در رسیدن به این اهداف موفق باشند.

گفتنی است، ببیست و نهمین اجلاس 13 دانشگاه بزرگ کشور با حضور دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان، دکترغلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری  وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمود نیلی رییس دانشگاه تهران، دکتر سید مهدی ابطحی رییس دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان و سایر اعضای هیات رییسه دانشگاه اصفهان به صورت حضوری و دیگر روسای 13 دانشگاه بزرگ به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه اصفهان 15 آبان ماه 1399 برگزار شد.

تاریخ:
1399/08/15
تعداد بازدید:
236
منبع:
Powered by DorsaPortal