۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
برگزاری برخط دوره تربیت مدرس زبان فرانسه با همکاری آژانس دانشگاهی فرانسه زبانی(AUF)
گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه اصفهان به منظور همگام سازی آموزش دانشگاهی با نیازهای واقعی بازار کار، در سال 2019 و در چارچوب پروژه مشترک با همکاری آژانس دانشگاهی فرانسه زبانی(AUF) ، اقدام به بازتعریف دوره‌ مقطع کارشناسی براساس روش‌های نوین و کارآمد آموزش (کُنشی و پروژه محور) نمود. در این خصوص، تربیت مدرسان مجرب و توانمند در جهت پیاده سازی این روش‌ها لازم و ضروری است. لذا، در اولین مرحله از این برنامه بلند مدت، گروه زبان فرانسه با همکاری این آژانس اقدام به برگزاری دو دوره تخصصی تربیت مدرس زبان فرانسه (روش تدریس پروژه محور و فرانسه تخصصی) نموده است که اولین دوره آن، با حضور اساتید و مدرسان و دانشجویان از دانشگاه اصفهان و دیگر دانشگاه¬های سطح کشور به صورت برخط آغاز شد.


 گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه اصفهان به منظور همگام سازی آموزش دانشگاهی با نیازهای واقعی بازار کار، در سال 2019 و در چارچوب پروژه مشترک با همکاری آژانس دانشگاهی فرانسه زبانی(AUF) ، اقدام به بازتعریف دوره‌ مقطع کارشناسی براساس روش‌های نوین و کارآمد آموزش (کُنشی و پروژه محور) نمود. در این خصوص، تربیت مدرسان مجرب و توانمند در جهت پیاده سازی این روش‌ها لازم و ضروری است. لذا، در اولین مرحله از این برنامه بلند مدت، گروه زبان فرانسه با همکاری این آژانس اقدام به برگزاری دو دوره تخصصی تربیت مدرس زبان فرانسه (روش تدریس پروژه محور و فرانسه تخصصی) نموده است که اولین دوره آن، با حضور اساتید و مدرسان و دانشجویان از دانشگاه اصفهان و دیگر دانشگاه­های سطح کشور به صورت برخط آغاز شد.   

به گزارش وب سایت خبریuinews در جلسه افتتاحیه این دوره آموزشی که راس ساعت 8 روز شنبه 17 آبان ماه برگزار گردید در ابتدا، مدیر جدید بخش خاورمیانه آژانس، آقای ژان-نوئل بَلِئو (Jean Noel Baleo) به ایراد سخنانی پرداخت. ابراز تمایل ایشان به دیدار از دانشگاه و شهر زیبای اصفهان در ابتدای کلام و سپس تعهد این سازمان دانشگاهی به گسترش روابط علمی و توسعه زبان فرانسه به عنوان زبان دوم بین المللی و تاکید بر چند زبانگی در فضای علمی از جمله نکات اساسی بیانات ایشان بود. با توجه به نقش زبان فرانسه در فضای علمی و بازار کار، تعهد این سازمان به تربیت مدرسان زبان فرانسه به منظور توسعه روابط دانشگاهی و علمی  و در نتیجه ایجاد فرصت‌های علمی و شغلی نیز مورد تاکید وی قرار گرفت. آقای ژان-نوئل بَلِئو در ادامه به ظرفیت‌های بالای علمی دانشگاه‌های ایران در منطقه خاورمیانه اشاره نمود و خاطرنشان ساخت که دانشگاه‌های ایرانی قطب علمی این منطقه محسوب می‌شوند و ترویج زبان فرانسه در این دانشگاه‌ها ارزش افزوده‌ای بر توانمندی های آنها محسوب می­شود و به گسترش روابط علمی و شغلی با دنیای فرانسه زبان یاری می‌رساند. ایشان همچنین یادآوری نمود که آژانس دانشگاهی فرانسه زبانی مجموعه‌ای از دانشگاه‌های فرانسه زبان است که با هدف پشتیبانی و رشد کیفیت آموزش مبتنی بر روش‌های آموزشی به‌روز و به‌کارگیری فن‍اوری‌های آموزشی بویژه در شرایط کنونی تاکید دارد.

در ادامه دکتر طیبی مشاور رئیس دانشگاه در امور بین­الملل و مدیر دفتر همکاری­های علمی بین­المللی دانشگاه اصفهان، ضمن تبریک به آقای بلئو مدیر جدید بخش خاورمیانه آژانس و خوش‌آمد گویی به شرکت­کنندگان در این دوره آموزشی، ابراز امیدواری نمود که همکاری‌های هرچه بیشتر علمی و تحقیقاتی با این سازمان دانشگاهی زمینه ساز تعاملات بین المللی با دیگر کشورهای فرانسه زبان شود. وی سپس به روابط و همکاری­های علمی دانشگاه­ اصفهان و  دانشگاه­های معتبر فرانسه در زمینه مبادله استاد و دانشجو، برنامه­های مشترک آموزشی و پژوهشی و برگزاری نشست­های علمی مشترک اشاره نمود و اظهار امیدواری نمود این همکاری­ها بیش از پیش گسترش یابد. دکتر طیبی در پایان از همکاری صمیمانه آژانس در طراحی و راه اندازی این دوره آموزشی که زمینه ساز تحولات آموزشی در افق نزدیک خواهد بود قدردانی نمود.

همچنین دکتر شکریان رییس دانشکده زبان‌های خارجی نیز از مدیریت آژانس به منظور پشتیبانی و حمایت بی دریغ این سازمان به منظور تحول دوره کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه و برگزاری این دوره آموزشی تشکر و قدردانی نمود و برگزاری این‌گونه دوره‌های آموزشی بروز و کارآمد را فرصتی مغتنم برای مدرسان این گروه دانست. ایشان در ادامه ابراز علاقمندی نمودکه همکاری های علمی و آموزشی با این آژانس دانشگاهی ادامه یابد.

در پایان جلسه، خانم دکتر آیتی به عنوان مدیر اجرایی این پروژه، ضمن خوش‌آمدگویی دوباره به حضار در جلسه، از مدیریت آژانس و مدرس دوره آقای استفان احمد حافظ به خاطر کمک‌های بی دریغ در برگزاری این دوره آموزشی تشکر و سپاسگزاری نمودند و یادآور شدند که تلاش‌های انجام گرفته در سال قبل به مدد آژانس دانشگاهی در طراحی دوره کارشناسی زمینه ساز تحولات مفید و موثر در این گروه آموزشی بوده است و ابراز امیدواری کردند که این همکاری‌های دوجانبه جهت نیل به اهداف مشترک و بلندمدت ادامه یابد.

گفتنی است پس از جلسه افتتاحیه، اولین دوره آموزشی به طور رسمی کار خود را به مدت یک هفته آغاز کرد. دوره دوم در آذر ماه برگزار خواهد شد. 

تاریخ:
1399/08/20
تعداد بازدید:
331
منبع:
Powered by DorsaPortal