۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير
سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی
سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی از تاریخ 26 آبان ماه به صورت مجازی آغاز و تا 26 آذر ادامه دارد.

 

 سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی از تاریخ 26 آبان ماه به صورت مجازی آغاز و تا 26 آذر ادامه دارد.

به گزارش وب سایت خبریuinews دکترسید اصغر میرباقری فرد رئیس کرسی مولوی پژوهی، مدیر قطب علمی مطالعات بنیادی و کاربردی ادب عرفانی و عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان  در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی در خصوص برگزاری این همایش در دانشگاه اصفهان اظهار داشت:

مولوی یکی از بزرگترین شاعران عارف ادب فارسی است که آثار و اندیشه های وی شهرت جهانی دارد. کرسی مولوی پژوهی با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از سال 96 به برگزاری گردهمایی هایی در قالب همایش های بین المللی مولوی پژوهی اقدام کرد. اولین همایش به همت دانشگاه ارومیه و با حضور شماری از مهمانان داخلی و خارجی صورت گرفت. دکتر میرباقری در ادامه تصریح نمود: در این نوبت مقرر شد همایش به شکلی جدید و با همکاری گسترده تر دانشگاه های داخل و خارج برگزار گردد. با توجه به جایگاه دانشگاه اصفهان به نظر رسید که شایسته است دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه های جامع برتر کشور و نیز دارا بودن قطب علمی ادب عرفانی برگزاری این همایش را بر عهده بگیرد. از این رو مقرر شد سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار گردد. انتظار می رود این همایش که با همکاری دانشگاه های زیادی از داخل و جامع کشور برگزار می شود تداوم داشته باشد و در طول سال نیز به صورت نشست هایی برگزار گردد.

 

دکتر احسان رئیسی معاون فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی و عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان و دبیر اجرایی این  همایش نیز اظهار داشت:

سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی به صورت نشست های هفتگی برگزار می گردد. این همایش از تاریخ 26 آبان ماه آغاز می گردد و تا 26 آذر ادامه دارد. هر هفته دو نشست در روزهای دوشنبه و سه شنبه با حضور سخنرانانی از دانشگاه های اصفهان، ارومیه، تبریز، شهید بهشتی، الزهرا تهران، فردوسی مشهد، ، یزد، خوارزمی و نیز از کشورهای ترکیه، چین، منطقه بالکان، شبه قاره و کشورهای عرب زبان برگزار می گردد که در مجموع 14 نشست به علاوه مراسم اختتامیه و افتتاحیه برگزار خواهد شد. یکی از بخشهای این همایش تقدیر از تألیفات برتر در حوزه مولوی پژوهی در قالب مقاله، مجله، کتاب و رسالههای تالیف شده در دو سال اخیر است. امید میرود با تداوم این نشستها در طول سال بتوانیم به معرفی آثار برتر در این حوزه بپردازیم.

شایان ذکر است دکتر زهره نجفی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی و عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان و  دبیر علمی همایش نیز تصریح نمود:

این همایش با همکاری گسترده متخصصان زبان و ادبیات فارسی و اعضای هیأت علمی دانشگاه های مختلف در سه حوزه کلی برگزار می گردد که شامل موارد  زیر است :

ـ نوآوری های علمی شامل: مبانی اندیشه های مولوی، نسخه شناسی آثار مولوی، مولوی و شمس، نقد و تحلیل شرح های آثار مولوی

- پژوهش های کاربردی حوزه مولوی پژوهی شامل: هنر، ادبیات کودک و نوجوان، روانشناسی و مشاوره

- مولوی پژوهی در حوزه بین الملل شامل: مولوی پژوهی در ترکیه، چین، بنگلادش، هندوستان، منطقه بالکان و کشورهای عرب زبان 

 

 

سومین نشست بین المللی مولوی پژوهی از 26 آبان تا 26 آذر در فضای مجازی(اسکای روم) برگزار می‌گردد.

افتتاحیه روز دوشنبه 26 آبان ماه ساعت 10 صبح

نشانی: ‌Https://skyroom.ui.ac.ir/ch/mvp

پخش مستقیم افتتاحیه

www.aparat.com/ui.ac.ir

🆔 instagram:

molaviresearch.ir

نشستهای تخصصی هر هفته دوشنبه و سه شنبه برگزار می‌شود.

حضور مجازی برای عموم آزاد است

در صورت علاقه به دریافت گواهی حضور به نشانی mvp.ui.ac.ir برای ثبت نام مراجعه شود.

📍برای کسب اطلاعات بیشتر به سایر شبکه‌های مجازی مراجعه کنید:

 

🆔telegram:

https://t.me/Molaviresearch

🌐Www.molaviresearch.ir

 نماهنگ معرفی همایش مولوی پژوهی  ui.ac.ir\molavi.mp4 
 
تاریخ:
1399/08/25
تعداد بازدید:
873
منبع:
Powered by DorsaPortal