۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ مرداد
بازدید هیات رییسه دانشگاه اصفهان از گروه صنعتی انتخاب الکترونیک بزرگ ترین مجتمع لوازم خانگی کشور
هیات رییسه دانشگاه اصفهان ضمن بازدید از خط تولید کارخانجات قطعات پلاستیکی، فلزی،بخش های تحقیق و توسعه، آزمایشگاه ها و خطوط تولید یخچال، لباسشویی، تلویزیون با هیات مدیره و معاونت تحقیق و توسعه گروه صنعتی انتخاب الکترونیک دیدار و گفتگو نمودند.


هیات رییسه دانشگاه اصفهان ضمن بازدید از خط تولید کارخانجات قطعات پلاستیکی، فلزی،بخش های تحقیق و توسعه، آزمایشگاه ها و خطوط تولید یخچال، لباسشویی، تلویزیون با هیات مدیره و معاونت تحقیق و توسعه گروه صنعتی انتخاب الکترونیک دیدار و گفتگو نمودند.

 

به گزارش وب سایت خبریUINEWS دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در این دیدار سرمایه اصلی مجموعه انتخاب را نیروی انسانی کارآمد و متخصص دانست و اظهار داشت: پشت سر تولید هر محصول دانش بزرگی نهفته است زیرا این نیروی انسانی است که می تواند دانش ایجاد کند و دانش نیز ضمن تولید محصول باید به افزایش تولید کمی و کیفی محصول نیز توجه نمایند.    

دکتر طالبی در ادامه افزود: ما در گذشته اگر کارخانه ای می زدیم باید انتقال تکنولوژی نیز انجام می دادیم ولی در حال حاضر از این مرحله عبور کرده ایم و بحث خرید و انتقال تکنولوژی را کنار گذاشته و به مرحله تولید دانش فنی رسیده ایم.

رییس دانشگاه همچنین ضمن تاکید بر صنعت نسل چهارم تصریح نمود: امروز نه تنها صنعت نسل چهارم بلکه دانشگاه نسل چهارم نیز به عنوان یک هدف مطرح است چرا که صنعت و دانشگاه ناگزیر به هم وابسته هستند.

دکتر طالبی انتقال دانش و تولید دانش را نیز مهم دانست و افزود: این مسئله بسیار مهم و اساسی است از این منظر که دانشی که ما تولید می کنیم چیست و در چه قالبی مورد استفاده قرار می گیرد. آیا فقط در قالب پایان نامه و تحقیق در قفسه کتابخانه ها می ماند و یا دانشی جامعه محور است و در بازار جامعه خریدار دارد. اگر این باشد دانشگاه و صنعت نیاز متقابل یه یکدیگر دارند و باید با هم تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشند. در نهایت دانشگاه و  صنعت نباید به کاری که انجام می دهند مغرور شوند. لازم به ذکر است، دانشگاه به صنعت نیاز دارد و صنعت به دانشگاه.اگر به این نقطه رسیدیم، آن نقطه شروع شکوفایی هر دو طرف خواهد بود .وی در ادامه بر ایجاد و تولید دانش فنی جدید تاکید نمود.

 

دکتر رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز همه اعضای جلسه را محصول دانشگاه دانست و بر مفهوم سرمایه داری بلوغ یافته در کشور تاکید و در ادامه تصریح نمود: بیشتر صنایع تا حال حاضر،دریافت کننده محصولات دانشگاه بوده اند ولی فارغ التحصیلان ما کمتر به دانشگاه مراجعه می نمایند. دانشگاه و صنعت باید کارهای مشارکتی بر اساس مدل های مفهومی جدید انجام دهند زیرا بر اساس مدل های معمولی ارتباط دانشگاه و صنعت نتیجه بخش نیست. در ناحیه نوآوری که در دانشگاه اصفهان تاسیس شده است، فرصتی وجود دارد که دانشگاه و صنعت بتوانند جریان تازه ای درست کنند. دانشگاه می تواند در کنار صنعتی باشد که رو به آینده فکر می کند و دانشگاه نسل سه و چهار آینده را برای صنعت ایجاد می کنند.

گفتنی است بازدید هیات رییسه دانشگاه اصفهان از گروه صنعتی انتخاب الکترونیک روز شنبه 20 دی ماه سال جاری انجام و در این بازدید ضمن بیان پتانسیل های موجود و مطلوب در دانشگاه اصفهان و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک بر توسعه همکاری های دوجانبه تاکید شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/10/21
تعداد بازدید:
469
منبع:
Powered by DorsaPortal