۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير
برگزاری اولین جلسه شورای سیاستگزاری HSE دانشگاه اصفهان
اولین جلسه شورای سیاستگزاری HSE دانشگاه اصفهان با حضور رییس دانشگاه و اعضای این شورا در محل تالار دکتر رزمجو برگزار شد.

 

اولین جلسه شورای سیاستگزاری HSE دانشگاه اصفهان  با حضور رییس دانشگاه و اعضای این شورا در محل تالار دکتر رزمجو برگزار شد.

 

به گزارش وب سایت خبری uinews  اولین جلسه شورای سیاستگزاری HSE دانشگاه اصفهان با حضور دکتر طالبی رییس دانشگاه، دکتر میرخانی معاون اداری و مالی، دکتر حاج حسینی معاون دانشجویی، دکتر غیاث رییس مرکز بهداشت، دکتر عبدی رییس پدافند غیر عامل، دکتر اسدالهی رییس آزمایشگاه مرکزی، مهندس زهرا یزدخواستی کارشناس ارشد HSE  دانشگاه،  آقای صالحی مدیر حراست و مهندس مرتضوی از دفتر فنی دانشگاه برگزار شد.

دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در اولین جلسه شورای سیاستگزاری  HSE  این دانشگاه بر تأمین سلامت کارکنان و بهداشت محیط کار، ایمنی محیط های کاری و حفظ محیط زیست تاکید نمود.

رییس دانشگاه اصفهان در ادامه ضمن استماع گزارش حوزه معاونت دانشجویی در خصوص اقدامات  HSE در دانشگاه اصفهان، راهکارهایی به منظور ارتقا کیفیی فضاهای کالبدی دانشگاه ارایه و خواستار توجه به این مهم شد. همچنین بر تغیییراتی که در آیین نامه تدوین شده باید حاصل شود نیز تاکید نمود.   

 

  دکترحاج حسینی معاون دانشجویی دانشگاه نیز ضمن ارایه  گزارش مبسوطی از واحدHse  ضمن بیان فعالیت های این  حوزه اظهار داشت: دعوت از واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت و درمان شماره 2 اصفهان و سخنرانی در شورای دانشگاه، برگزاری جلسات متعدد در معاونت دانشجویی با مسئولان و کارشناسان واحد HSE مرکز بهداشت استان، برگزاری جلسه با دبیر محترم کمیته پدافند غیرعامل جهت انجام هماهنگی‌های لازم، به کارگیری کارشناس HSE  جهت ارزیابی واحدهای مختلف دانشگاه ، تهیه و تدوین HSE  پلن، تدوین تشکیلات و آیین نامه شورای سیاستگزاری HSE ، استخراج کلیه قوانین و استانداردهای ملی و بین المللی در حیطه HSE، استخراج و جمع  آوری نواقص ایمنی و بهداشتی در واحدهای مختلف دانشگاه اصفهان از گزارشات قبلی،انجام بازدید از واحدهای مختلف دانشگاه جهت تعیین مکان های با وقوع خطر بالا،بررسی شاخص های بهداشتی و ایمنی و تهیه چک لیست های بازدید با توجه به مراجع علمی و قانونی ملی و بین المللی ،ارزیابی ریسک های سلامت و ایمنی در آزمایشگاه های پژوهشی در دانشکده شیمی به صورت پایلوت،اجرای دوره آموزشی HSE در آزمایشگاه به صورت مجازی جهت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگده مهندسی شیمی به صورت پایلوت از جمله اقدامات انجام گرفته در دانشگاه دانست و از زحمات دکتر غیاث و خانم یزدخواستی کارشناس ارشد مرکز تشکر نمود.

 دکتر میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز تعریف ردیف اعتباری از سوی وزارت علوم برای ارتقا  HSE در دانشگاه را پیشنهاد و توجه بر این مهم را ضروری دانست.
 

شایان ذکر است، در این جلسه تشکیلات و آیین نامه شورای بهداشت (سلامت) ، ایمنی و محیط زیست (HSE) دانشگاه اصفهان توسط دکتر غیاث رییس مرکز بهداشت و خانم یزدخواستی کارشناس ارشد HSE  تشریح و مورد بحث و بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

 

تاریخ:
1399/11/29
تعداد بازدید:
265
منبع:
Powered by DorsaPortal