۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
60 نیم جز دست نویس قرآن کریم خط نسخ مزین به تذهیب به موزه و مرکز اسناد دانشگاه اهدا شد
60 نیم جزء دست نویس قرآن کریم خط نسخ و مزین به تذهیب توسط مهندس علیرضا بهنام، خیر نیک اندیش اصفهان به موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان اهدا شد.


60 نیم جزء دست نویس قرآن کریم با خط نسخ و مزین به تذهیب توسط مهندس علیرضا بهنام، خیر نیک اندیش اصفهان به موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان اهدا شد.

به گزارش وب سایت خبری uinews خانم فروزنده بهنام به نمایندگی ازمهندس علیرضا بهنام، 60 نیم جزء دست نویس قرآن کریم در یک صندوقچه چوبی متعلق به دوره قاجاریه را با حضور در دویست و نود و چهارمین جلسه هیات رییسه دانشگاه اصفهان، به موزه و مرکز اسناد این دانشگاه اهدا نمود.

شایان ذکر است، دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان از سرکارخانم بهنام و مهندس علیرضا بهنام که در حفظ آثار فرهنگی ایران اسلامی اهتمام ورزیده و دانشگاه را برای نگاهداری این اثر نفیس انتخاب کرده اند تقدیر نمود.

دکتر طالبی همچنین ضمن ابراز خورسندی از این که خانم بهنام دانش آموخته دهه 50 دانشگاه اصفهان هستند، اظهار داشت: امروز باعث افتخار است که بگوییم 40 سال بعد از دهه 50 تمام فعالیت های دانشکاه به ضلع جنوبی منتقل و با ایجاد ناحیه نوآوری بر مسئله محوری تولیدات علمی تاکید شده است.

دکتر طالبی در ادامه اذعان داشت: دانشگاه اصفهان طی سال های 64 و 65 حدود 450 عضو هیات علمی داشت که 250 نفر از آن ها مربی و 200 نفر نیز دارای مدرک دکتری بودند ضمن این که  دوره های کارشناسی ارشد نیز هنوز راه اندازی نشده بود.

ولی خوشبختانه در حال حاضر با بیش از 2000 نفر دانشجوی دکتری، 4500 نفر دانشجوی ارشد و 700 نفر عضو هیات علمی که 350 نفر از آن ها دانشیار و استاد تمام هستند، میزان پیشرفت های علمی دانشگاه طی 40 سال گذشته کاملا مشهود است‌.

دکتر طالبی موزه و مرکز اسناد دانشگاه را از منظر بازدیدکنندگان، تجلی توسعه یافتگی دانشگاه، طی 7 دهه دانست و از حسن اعتماد و توجه مردم شریف اصفهان برای حفظ میراث گران بهای خود در دانشگاه اصفهان ابراز خورسندی نمود.

همچنین دکتر سید مسعود سید بنکدار رییس موزه و مرکز اسناد دانشگاه نیز ضمن معرفی اثر اهدایی از سوی مهندس بهنام، اظهار داشت: این اثر فاخر متعلق به یعقوب بهنام بوده است که پس از فوت ایشان به یوسف بهنام و پس از آن به فریدون بهنام و در نهایت به علیرضا بهنام رسیده است.

دکتر بنکدار در ادامه افزود: مهندس علیرضا بهنام هم اکنون ساکن آمریکا هستند که طی تماس تلفنی با خانم فروزنده بهنام، خواستار اهدا این میراث نفیس به دانشگاه اصفهان شدند.

گفتنی است خانم فروزنده بهنام در دهه 50 دانش آموخته زبان انگلیسی دانشگاه اصفهان بوده است.

لازم به ذکر است در این مراسم لوح تقدیر اهدایی از سوی رییس دانشگاه اصفهان به مهندس علیرضا بهنام، توسط خانم فروزنده بهنام دریافت و مورد تشویق هیات رییسه دانشگاه قرار گرفت.

 

 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/12/04
تعداد بازدید:
190
منبع:
Powered by DorsaPortal