۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
کاشت 280 اصله از گونه های گیاهی با حضور شهردار در دانشگاه اصفهان
کاشت 280 اصله از گونه های گیاهی، افتتاح دستگاه هوشمند جمع آوری پسماند تر و خشک و افتتاح پروژه محوطه سازی درب شمالی دانشگاه با حضور شهردار اصفهان و رییس دانشگاه اصفهان برگزار شد.


کاشت 280 اصله از گونه های گیاهی، افتتاح دستگاه هوشمند جمع آوری پسماند تر و خشک و افتتاح پروژه محوطه سازی درب شمالی دانشگاه با حضور شهردار اصفهان و رییس دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر قدرت ا... نوروزی شهردار اصفهان ضمن دیدار با دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در مراسم کاشت 280 اصله از گونه های گیاهی در محل ضلع  شمالی دانشکده زمین شناسی و زیست شناسی شرکت نمود.

شایان ذکر است در این مراسم گونه های مختلف گیاهی مانند:سرو شیراز 7 اصله، توت کاکوزا 5 اصله، زرشک خوراکی 17 اصله، برگ بو 5 اصله و یوکا 14 اصله که همه این درختان مقاوم به خشکی و کم آبی و همچنین مقاوم به آفات و بیماری ها هستند در محوطه ساختمان دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی کاشته شدند.

لازم به یاداوری است،  احداث فضای سبز دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی با بیش از 280 اصله گونه گیاهی شامل انواع درختان و درختچه های مقاوم مانند کامیس پاریس، سدروس، سروناز،توت کاکوزا، جونی پروس ، زیتون تلخ، ابریشم ایرانی،عناب، کاج موگو، انار خوراکی، برگ بو، توری، شیرخشت خزنده، پالم واشنگتنی،پامپاس گراس و 300 اصله گل فصلی (نسترن، کوکب و ...) مورد بهره برداری قرار گرفته است.   

مهندس نوروزی رییس اداره فضای سبز دانشگاه در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی اظهار داشت: فضای سبز دانشگاه اصفهان بالغ بر 120 هکتار می باشد که محیطی شاداب و جذاب برای دانشگاهیان فراهم نموده است. رییس اداره فضای سبز افزود: بیش از 170 گونه گیاهی و بیش از 130 هزار اصله درخت و درختچه در این فضا وجود دارد که در بین این گونه ها، درختانی با قدمت بیش از 60 سال و گونه هایی ارزشمند و کمیاب مانند نمدار و سوفورا وجود دارد.

وی در ادامه گفت: احیای پارک جنگلی پانزده خرداد به مساحت 10000 متر مربع، ضلع شرق محوطه جغرافیا به مساحت 500 متر مربع، فضای سبز دانشکده علوم تربیتی جدید به مساحت 2000 متر مربع، فضای سبز دانشکده علوم اداری و اقتصاد به مساحت 1000 متر مربع، احداث فضای سبز سلف اختران بی نشان به مساحت 15500 متر مربع ، احداث فضای سبز دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی به مساحت 4500 متر مربع از جمله فعالیت های فضای سبز دانشگاه در چند سال اخیر به خصوص از سال 1393 تا کنون می باشد.

مهندس نوروزی تصریح نمود: با توجه به این که در سال های اخیر خشکی و گرمای بی سابقه هوا و همچنین معضل کم آبی فضای سبز را دچار بحران نموده است لذا ما سعی بر آن داشته ایم تا از گونه های مقاوم به خشکی و گرمای هوا و همچنین مقاوم در برابر آفات و بیماری ها کاشت نماییم و در این مدت بیش از 22000 اصله درخت و درختچه زینتی در فضای سبز دانشگاه اصفهان کاشته شده است.

گفتنی است با حضور شهردار اصفهان دو پروژه دستگاه جمع آوری پسماند تر و خشک که به همت سازمان بازیافت شهرداری اصفهان در محل مسکونی فجر 6 دانشگاه با هدف تفکیک هوشمند زباله های تر و خشک نصب شده و همچنین پروژه محوطه سازی و سنگ فرش درب ورودی شمالی دانشگاه، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 
 
 
 
 

 

 
تاریخ:
1399/12/24
تعداد بازدید:
214
منبع:
Powered by DorsaPortal