۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
اعطای جایزه دکتر تقی ابتکار به دانشیار گروه مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان
شانزدهمین دوره مراسم اعطای جایزه دکتر تقی ابتکار در 20 اسفند 99 با حضور جمعی از فعالان و پژوهشگران و مسئولین محترم کشوری برگزار و جوایز برندگان این مراسم به تلاشگران عرصه محیط زیست اعطا گردید.


شانزدهمین دوره مراسم اعطای جایزه دکتر تقی ابتکار در 20 اسفند 99 با حضور جمعی از فعالان و پژوهشگران و مسئولین محترم کشوری برگزار و جوایز برندگان این مراسم به تلاشگران عرصه محیط زیست اعطا گردید.

در این مراسم هیئت داوران به اتفاق آرا جایزه پژوهشگر جوان را به دکتر مهرداد فرهادیان  دانشیار گروه مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان دارنده 3 ثبت اختراع منجربه تولید محصولات دانش‌بنیان زیست محیطی، بیش از 50 مقاله نمایه شده در نشریات علمی بین المللی و علمی- پژوهشی و بیش از 70 مقاله در همایش‌های ملی و بین‌المللی با موضوعات زیست محیطی به رئیس ‌پژوهشکده محیط زیست دانشگاه اصفهان تقدیم‌ گردید و مورد قدردانی دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری قرار گرفت.

دکتر فرهادیان  از سال 1377 تا کنون ، دهها پروژه بصورت تخصصی و با هدف کمک به رفع چالش های زیست محیطی در کشور و در حوزه تصفیه آب و فاضلاب و بازیافت آب و مهندسی محیط زیست به انجام رسانیده است و فعالیت های ایشان منجر به تولید محصولات دانش بنیان و کسب افتخارات متعدد در این زمینه از جمله پژوهشگر برتر وزارت نیرو در سال 1389 و پژوهشگر برتر استان اصفهان در سال 1390 گردیده است.

اعلام برندگان شانزدهمین دوره جایزه دکتر تقی ابتکار

بیانیه هیات داوران جایزه دکتر تقی ابتکار 20 اسفند 1399 قرائت شد و متن این بیانیه به‌شرح زیر است:

"برنامه‌ریزی برای اعطای جایزه دکتر تقی ابتکار به پژوهشگران و تلاشگران عرصه حفاظت از محیط زیست کشور توسط خانواده آن زنده یاد از سال 1380 و پس از درگذشت و فقدان وی آغاز شد. این جایزه تا سال 1384 توسط فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران که مرحوم دکتر تقی ابتکار عضو پیوسته آن بودند به انجام رسید. "

در ادامه این بیانیه آمده است که "سپس با تاسیس مرکز صلح و محیط زیست به عنوان نهادی غیردولتی، از سال 1384 برگزاری این مراسم جزو فعالیت‌های مرکز قرار گرفته و تاکنون سیزده دوره اعطای جایزه دکتر تقی ابتکار صورت پذیرفته است. فراخوان چهاردهمین دوره برای سال 1399 طی آذرماه گذشته در روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات منتشر و از طریق دانشکده‌های محیط زیست در کشور و شبکه‌های اجتماعی نیز اطلاع رسانی شد. "

همچنین در این بیانیه اشاره شد که "بیانیه هیات داوران متشکل از متخصصان و برخی از اعضای هیات مدیره مرکز صلح و محیط زیست در اوایل اسفند ماه طی جلساتی پرونده‌های رسیده متشکل از اساتید و جوانان دانشگاهی، فعالان فرهنگی و تشکل‌های محیط زیستی و مبتکران، صنعتگران و تلاشگران این عرصه را براساس شاخص های مندرج در فراخوان و اهداف معین شده برای این جایزه مورد بررسی قرار دادند.

با تشکر از همه عزیزانی که به فراخوان مرکز صلح و محیط زیست پاسخ مثبت داده و با آرزوی سربلندی و موفقیت بیش از پیش برای آن‌ها، برگزیدگان شانزدهمین دوره این جایزه به شرح زیر اعلام می‌شود:

هیات داوران به اتفاق آرا جایزه پژوهشگر پیشکسوت را به ‌پروفسور علی یخکشی- ‌پدر محیط زیست ایران و یکی از 30 شخصیت برتر محیط زیست کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه گوتینگن آلمان و نماینده کشورهای آسیایی و عضو هیئت مدیره جامعه جهانی محققان جنگل و محیط زیست به‌خاطر مدیریت بیش از 10 ‌پروژه ملی و بین‌المللی در زمینه محیط زیست، تالیف 22 جلد کتاب در زمینه منابع طبیعی و محیط زیست ایران به چند زبان مختلف، تالیف بیش از 90 مقاله علمی و ‌پژوهشی و کاشت 60  هکتار جنگل تقدیم می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا جایزه پژوهشگر جوان را به جناب آقای دکتر عبدالمجید مهدوی دامغانی - دانشیار گروه اکولوژی ‌پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی به‌خاطر 15 سال تدریس، ‌پژوهش و مشاوره در حوزه محیط زیست و تالیف کتاب، ترجمه 30 کتاب و نگارش بیش از 200 مقاله علمی و ‌پژوهشی و کنگره‌های ملی و بین‌المللی تقدیم می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا جایزه پژوهشگر جوان را به جناب آقای مهرداد فرهادیان اصفهانی - دانشیار گروه منهدسی شیمی دانشگاه اصفهان به‌خاطر ثبت 3 اختراع منجربه تولید محصولات دانش‌بنیان زیست محیطی، بیش از 70 مقاله در همایش‌های ملی و بین‌المللی با موضوعات زیست محیطی، بنیان‌گذار و رئیس ‌پژوهشکده محیط زیست دانشگاه اصفهان تقدیم‌ می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای جایزه تلاشگر بخش تشکل‌های مردم نهاد را به‌خاطر حفاظت و ‌پاسداری و احیای جنگل‌های زاگرس درپی آتش‌سوزی‌ها و تخریب‌های بی امان زاگرس و سردشت  به موسسه بلوط‌بانان ‌پا به رکاب اهدا می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای جایزه تلاشگر بخش تشکل‌های مردم نهاد را به‌خاطر تلاش در زمینه آموزش، کاشت، صیانت، تسهیلگری، مطالبه‌گری و اطفای حریق به تشکل زیست محیطی نهضت سبز زاگرس تقدیم می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای جایزه خبرنگار برتر را به خبرنگار فعال در حوزه محیط زیست به‌خاطر تلاش در انعکاس خبر و گزارش‌های زیست محیطی به سرکار خانم زینب شریفی تقدیم می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای جایزه تلاشگر جوان را به‌خاطر آموزش بیش از 10 هزار نفر از شهروندان رودسری و کاهش 4 درصدی سرانه تولید زباله شهر رودسر با ‌پویش «شهر ‌پاک من رودسر»  به جناب آقای صادق ‌پناهی تقدیم می‌کند.

لوح تقدیر هیات داوران:

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای لوح تقدیر تلاشگر منتخب را به‌خاطر ارتقا دانش زیست محیطی مردم و تلاش برای جلوگیری از آلودگی یا تخریب زیست محیطی به سرکار خانم الهام فریدونی تقدیم می‌کند.

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای لوح تقدیر تلاشگر جوان را  به سرکار خانم نازنین فرهادیان به‌خاطر ابداعات و اختراعات و طرح‌هایی که در جهت جلوگیری از آلودگی یا تخریب زیست محیطی انجام‌ داده‌اند، تقدیم می‌شود.

هیات داوران به اتفاق آرا اعطای لوح تقدیر تلاشگر جوان را  به سرکار خانم مهری محمودخانی به خاطر فعالیت های موثر در مشارکت در اشاعه و ترویج فرهنگ محیط زیست اعطا می کند.

هیات داوران به اتفاق آرا لوح تقدیر دانش‌آموزی را به کیمیا زارعی به‌خاطر برپایی نمایشگاه در راستای اشاعه فرهنگ زیست محیطی در شبکه شاد تقدیم می‌کند.

 

تاریخ:
1399/12/24
تعداد بازدید:
210
منبع:
Powered by DorsaPortal