۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
امضای قرارداد همکاری گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان و دانشگاه اصفهان
قرارداد همکاری بین دانشگاه اصفهان به نمایندگی دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان به نمایندگی دکتر محمدحسین فهیمی در محل سالن اجتماعات معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان، امضا شد.


قرارداد همکاری بین دانشگاه اصفهان به نمایندگی دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان به نمایندگی دکتر محمدحسین فهیمی در محل سالن اجتماعات معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان، امضا شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews جلسه امضای قرارداد همکاری گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان و دانشگاه اصفهان با حضور دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه، دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی، دکتر رسول رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری، دکتر جواد راستی مدیر مرکز نوآوری و صنایع سرگرمی و سرپرست امور فناوری، مرکز رشد و کارآفرینی و  جمعی از مدیران ارشد گروه صنعتی انتخاب برگزار شد.

 

دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در این مراسم ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری  در خصوص شعار سال 1400 با عنوان" تولید،پشتیبانی و مانع زدایی" اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در اول فروردین 1400، تولید داخلی یکی از مواردی است که در دوره تحریم و کرونا، بسیار موفق بوده است. رییس دانشگاه در ادامه افزود: خوشبختانه کارخانه اسنوا معطوف به گروه صنعتی انتخاب بزرگ ترین تولیدات داخلی را به خود اختصاص داده است و ما می توانیم با امضای این تفاهم نامه ضمن مانع زدایی از تولیدات داخلی پشتیبانی نماییم.  

دکتر طالبی تصریح نمود: نیروی انسانی خوب و کارآمد، زیربنای تولید  است و با داشتن دانش فنی می توان مرزهای تولید را به سمت فراملی توسعه و گسترش داد.

دکتر طالبی همچنین افزود: امضای این قرارداد و حضور گروه صنعتی انتخاب در دانشگاه اصفهان، پاسخ به ندای مقام معظم رهبری در سال 1400 است.

رییس دانشگاه همچنین تاکید نمود: ما برای انتخاب این راه، اتاق فکر تشکیل داده و با توجه به چشم انداز خوب و مثبت، اقدام به امضای قرارداد نمودیم. این قرارداد نه  فقط یک همکاری بین دانشگاه و گروه صنعتی انتخاب، بلکه نوعی الگو سازی برای دیگر فعالیت های آینده است. لذا برای منتشر کردن این الگو سازی، نیازمند افزایش ادبیات مشترک هستیم.

دکتر طالبی تصریح نمود: یکی از رسالت های مهم ما این است که با عملکرد خود این مسئله را الگو سازی و این اعتماد را در دیگران ایجاد کنیم که راه درستی برای صنعت و دانشگاه انتخاب شده است.

وی ضمن ابراز خوش بینی به این همکاری مشترک اظهار داشت: امروز نه تنها با نسل چهارم صنعت، بلکه با نسل چهارم دانشگاه نیز مواجه هستیم و این تشابه مهم بدین معنا است که دانشگاه و صنعت با همکاری یکدیگر برای تربیت نیروی انسانی بهره ورتر و تولید دانش فنی بهتر در سطح جهانی، باید همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

 

شایان ذکر است دکتر محمد حسین فهیمی مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان نیز اظهار داشت: بعد از سال ها شاهد همکاری نزدیک دانشگاه و صنعت هستیم که امید است ثمرات خوب و مثبتی برای هر دو طرف داشته باشد.

وی در ادامه افزود: سال گذشته در شرایط تحریم و شیوع ویروس کووید 19 سپری شد و این در حالی بود که صنعت لوازم خانگی با استفاده از فرصت های تحریم و خلا حضور برندهای بین المللی در این صنعت، موفق به افزایش تولید و پیشروی نسبت به سال های گذشته شد.

مدیر عامل گروه صنعتی انتخاب در ادامه به معرفی ظرفیت های مختلف این گروه پرداخت و تصریح نمود: امید است بتوانیم به اعتماد دانشگاه اصفهان، پاسخ مثبت داده و در اسرع وقت نتایج خوبی برای هر دو طرف قرارداد حاصل نماییم.

 دکتر جواد راستی مدیر مرکز نوآوری و صنایع سرگرمی و سرپرست امور فناوری نیز این قرارداد را تولد اولین فرزند ناحیه نوآوری قلمداد نمود و در ادامه افزود: ناحیه نواوری پاره تن دانشگاه است و ان شا ا... در 5 سال آینده شاهد دستاوردهای خوب و مثبت حضور صنعت در دانشگاه باشیم و از برکات این حضور بهره مند شویم.
 
 

   گفتنی است، این قرارداد به منظور توسعه فعالیت های نوآورانه در دانشگاه اصفهان بین گروه صنعتی انتخاب و دانشگاه اصفهان به مدت 5 سال منعقد و ساختمان قدیم دانشکده‌ی زمین‌شناسی دانشگاه به مساحت دو هزار و هشتصد متر مربع با کلیه امکانات برق، آب، گاز، تلفن و امکانات موجود صرفاً برای ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی نوآوری از قبیل میزبانی نوآوران و کارآفرینان، ارائه‌ی خدمات مشاوره و سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی، برگزاری رویدادهای مرتبط، ایجاد شبکه‌های ارتباطی کارآفرینی، تعریف و انجام پروژه‌های تحقیقاتی، ایجاد آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و پژوهشی و استقرار تیم‌های تحقیق و توسعه‌ی پیشرفته و دفاتر طراحی و خدمات مشابه به صورت اجاره در اختیار گروه صنعتی انتخاب قرار گرفت.

این قرارداد در دوازده (12) ماده، شصت و پنج (65) بند و دو (2) تبصره، تهیه و تنظیم و به امضای طرفین رسید.                                 

 

تاریخ:
1400/01/18
تعداد بازدید:
198
منبع:
Powered by DorsaPortal