۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
پیشرفت 92 درصدی ساخت و تکمیل پروژه ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان
رییس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاح سالن ورزشی چند منظوره ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد اظهار داشت: ساخت و تکمیل پروژه ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان 92 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم اعتبار مورد نیاز برای تکمیل 8 درصد باقیمانده آن نیز فراهم شود.


رییس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاح سالن ورزشی چند منظوره ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد اظهار داشت: ساخت  و تکمیل پروژه ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان 92 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم اعتبار مورد نیاز برای تکمیل درصد باقیمانده آن نیز فراهم شود.

به گزارش وب سابیت خبریuinews دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان ویژگی منحصر به فرد این ورزشگاه را نزدیک بودن آن به مجموعه خوابگاهی دانشگاه اصفهان دانست و اظهار داشت: امکان استفاده از این ورزشگاه بزرگ برای حدود هفت هزار دانشجو خوابگاهی فراهم شده است.

وی ضمن اشاره به تحولات عظیم علمی دانشگاه اصفهان با قدمتی بیش از 70 سال اظهار داشت: دانشگاه اصفهان از زمان تاسیس تا کنون بیش از 120 هزار نفر دانش آموخته داشته است که همواره منشا خیر و خدمت به جامعه ایرانی شده اند و در حال حاضر نیز مفتخر هستیم به این مهم که دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جز 5 دانشگاه برتر کشور هستند و همچنین وجود دانشگاه های برتری مانند هنر و دانشگاه کاشان نیز از افتخارات این استان است. در سایر زیر نظام ها نیز دو دانشگاه آزاد اصفهان و نجف آباد از دانشگاه های تاثیرگذار و مهم استان محسوب می شوند.

دکتر طالبی در ادامه افزود: دانشگاه اصفهان به عنوان دانشگاه معین استان و یکی از 5 دانشگاه برتر کشور طی 8 سال گذشته روند رو به رشدی داشته و شاخص های آموزش عالی در آن بهبود قابل توجهی یافته است.

دکتر طالبی با بیان اینکه تعداد بروندادهای علمی دانشگاه اصفهان در سال 99 نسبت به سال 92 معادل 2 برابر شده و به یکهزار و 300 مقاله رسیده است، اضافه کرد: تعدادی از این مقاله ها حاصل طرح‌های پژوهشی برای حل مشکلات جامعه است.

وی به بهبود شاخص‌های پژوهشی و منابع انسانی دانشگاه اصفهان و چهار برابر شدن بودجه آن در هشت سال گذشته نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در هشت سال گذشته حدود 50 هزار مترمربع ساختمان احداثی و 50 هزار مترمربع بازسازی در این دانشگاه داشتیم در حالی که بعد از سال 93، بدون ردیف بودجه ملی اقدام به اجرای طرح های عمرانی نمودیم.  

وی محل تامین بودجه برای طرح‌های عمرانی دانشگاه اصفهان را مواردی مانند درآمدهای اختصاصی، تسهیلات بانکی، برخی تبصره‌های قانون بودجه و کمک خیران عنوان کرد.

دکتر طالبی همچنین از رییس سازمان برنامه و بودجه برای همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی و افزایش 50 درصد حقوق کارکنان دانشگاه‌ها قدردانی کرد.

گفتنی است سالن ورزشی چندمنظوره ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان با زیربنای هفت هزار مترمربع از مُصوبه‌های سفر رهبر انقلاب اسلامی به اصفهان در سال 1381 است که عملیات اجرایی و طراحی آن در سال 1382 آغاز و در سال بعد، سازه بتُنی آن احداث شد.
احداث این ساختمان پس از حدود 20 درصد پیشرفت به مدت 13 سال متوقف شد و سال 1396 با موافقت دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، روند اجرای آن از سر گرفته شد.
این سالن ورزشی چندمنظوره شامل سالن اصلی حدود سه هزار و 500 مترمربع و سالن جانبی شامل سالن‌های پینگ پُنگ، بدنسازی، بولینگ، تیراندازی، بیلیارد و فضای خدماتی و مشترک است .طرح سالن ورزشی ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان اکنون حدود 92 درصد پیشرفت دارد و سالن اصلی، رختکن بازیکنان و جایگاه خبرنگاران آن، 100 درصد تکمیل و افتتاح شده است.
حدود 12 میلیارد تومان برای تکمیل درصد باقی مانده پروژه این سالن ورزشی، اعتبار نیاز دارد.
حدود 12 هزار مترمربع مساحت محوطه این ورزشگاه است که در 2 مرحله قابل اجرا و هزینه هر مرحله 15 میلیارد تومان است.

 

 
 
تاریخ:
1400/03/06
تعداد بازدید:
338
منبع:
Powered by DorsaPortal