۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
ثبت اولین نظریه علمی از دانشگاه اصفهان
نظریه علمی دکتر عبدالحمید معرفی محمدی عضو هیات علمی دانشگده اقتصاد تحت عنوان "ارائه یک روش شناسی کل نگر در علم اقتصاد" تایید و به عنوان اولین نظریه علمی دانشگاه ثبت شد.


نظریه علمی دکتر عبدالحمید معرفی محمدی عضو هیات علمی دانشگده اقتصاد تحت عنوان "ارائه یک روش شناسی کل نگر در علم اقتصاد" تایید و به عنوان اولین نظریه علمی دانشگاه ثبت شد.

به گزارش وب سایت خبری uinews دکتر علی ربانی رییس مرکز نظریه پردازی و نقد و مناظره دانشگاه اصفهان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی ضمن اعلام خبر ثبت و تایید نظریه علمی دکتر عبدالحمید معرفی محمدی به عنوان اولین نظریه علمی دانشگاه اظهار داشت: دکتر عبدالحمید معرفی محمدی هیات علمی دانشکده علوم اداری و اقتصاد، در زمستان سال 1395 متقاضی برگزاری کرسی نظریه پردازی شدند که پس از مکاتبات لازم با هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی و تعیین داور و ناقدان پیشنهادی از سوی آن هیات محترم، اولین جلسه پیش اجلاسیه ایشان در تاریخ 27 اردیبهشت 1396 تحت عنوان " ارائه یک روش شناسی کل نگر در علم اقتصاد" با حضور ناقدان؛ دکتر سید علیرضا امیری طهرانی زاده، دکتر وحید مقدم و دکتر سید مهدی زریباف؛ همچنین داوران؛ دکتر محمد واعظ برزانی، دکتر علی نصیری اقدم و دکتر سید عقیل حسینی برگزار و طی نامه شماره 129444 / 96 مورخ 21 / 5 / 1396 همراه با مستندات و پاسخ به نقد داوران مطابق صورتجلسه اجلاسیه به هیات محترم حمایت از کرسی ها ارسال گردید. در ادامه کار دو پیش اجلاسیه دیگر نیز برگزار و دکتر عبدالحمید معرفی محمدی از نظریه خود دفاع کردند.

لذا پس از تایید هیات محترم حمایت از کرسی های نظریه پردازی، مجوز برگزاری کرسی نهایی از آن هیات محترم کسب و کرسی نهایی مذکور در تاریخ 28 / 2 / 1400 با حضور ناقدان، داوران، مدیر، ناظر و حضار محترم راس ساعت 16 الی 17.20 به صورت وبینار مجازی برگزار و پس از بررسی ناقدان و داوران؛ توسط ناظر محترم و معاون گفتمان سازی هیات محترم نظریه پردازی، مورد تایید قرار گرفت و مقرر گردید گزارش آن همراه با مستندات جهت انجام مراحل ثبت نظریه به آن هیات ارسال گردد.

گفتنی است، کرسی های نظریه پردازی در دانشگاه اصفهان در مرکز نظریه پردازی، نقد و مناظره برگزار می شود. این مرکز تحت نظارت، سیاستگذاری و هماهنگی با هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره وزارت ارشاد اسلامی   فعالیت نموده و متقاضیان، پس از ارائه درخواست به این مرکز و کسب مجوز از هیئت حمایت از کرسیهای نظریه پردازی، می توانند نسبت به ارائه نظریه در سطوح مختلف اقدام نمایند. کرسی نظریه پردازی علمی بالاترین سطح کرسی ها است که به ثبت یک نظریه علمی منجر می شود و برای آن توسط هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، گواهی ثبت نظریه علمی صادر می گردد. کرسی های علمی در مراحل مقدماتی به عنوان جلسات پیش اجلاسیه برگزار و در صورت تایید هیئت داوران ملی (تعیین و معرفی شده توسط شورای تخصصی علوم عقلی) به مرحله اجلاسیه نهایی راه یافته و پس از تایید هیئت داوران نظریه علمی مورد تایید و به عنوان یک نظریه علمی به ثبت می رسد. لازم به ذکر است؛ کلیه اجلاسیه ها (پیش اجلاسیه و اجلاسیه نهایی) با حضور شورایی متشکل از 5 نفر ناقد و 5 نفر داور در حوزه تخصصی که از طرف هیئت حمایت از کرسی ها تعیین و به دانشگاه معرفی می شوند، همچنین مدیر معرفی شده از سوی دانشگاه و نماینده هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی به عنوان ناظر برگزاری می گردد.

شایان ذکر است، دکتر عبدالحمید معرفی محمدی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان و تخصص ایشان در حوزه روش شناسی و فلسفه اقتصاد، اقتصاد نهادگرا، اقتصاد توسعه و اقتصاد انرژی است. ایشان تاکنون 20 مقاله در مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی به چاپ رسانده اند.

 
تاریخ:
1400/03/14
تعداد بازدید:
405
منبع:
Powered by DorsaPortal