۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
حضور دانشگاه اصفهان در نشست تخصصی همکاری‌های علمی دانشگاهی ایران و چین
حضور دانشگاه اصفهان در نشست تخصصی همکاری‌های علمی دانشگاهی ایران و چین در چارچوب موافقت‌نامه راهبردی جامع همکاری 25 ساله ایران و چین برگزار شد.


 حضور دانشگاه اصفهان در نشست تخصصی همکاری‌های علمی دانشگاهی ایران و چین در چارچوب موافقت‌نامه راهبردی جامع همکاری 25 ساله ایران و چین برگزار شد.

 به گزارش وب سایت خبری uinews دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در این نشست ضمن تشریح همکاری های دانشگاه اصفهان با دانشگاه‌ها و موسسات علمی کشور چین بر استمرار این همکاری ها تاکید و تصریح نمود: براساس تفاهم ‌نامه‌های موجود بر مبادله استاد و دانشجو تاکید شده است. در این خصوص دو نفر از استادان دانشگاه اصفهان در یک ماموریت سه ساله در دانشگاه سان یات‌ سن حضور دارند. همچنین 6 نفر مدرس زبان فارسی و زبان چینی مبادله شده‌اند. کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای مشترک بین دانشگاه اصفهان و دانشگاه‌های چین برقرار است و در دوره کرونا بسیار افزایش یافته است.

دکتر طالبی همچنین ضمن اشاره به سه وبینار ملی و بین‌المللی که اخیرا در دانشگاه اصفهان برگزار شد و در آنها به تبیین افق و تحلیل زمینه‌های همکاری بر اساس توافقنامه ایران و چین پرداخته شد اظهار داشت:با توجه به این‌که آین تفاهم‌نامه جامع است و شامل همکاری‌های علمی و فناوری نیز می‌شود، باید نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی دو کشور در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، علمی و فناوری برجسته شود. به طوری‌که در برنامه‌های گسترده چین در طرح یک راه یک کمربند، ایران مشارکت چند جانبه داشته باشد. همچنین جذب سرمایه‌گذاری چینی‌ها در استقرار تجهیزات در آزمایشگاه‌های مرکزی حائز اهمیت است. برخورداری ایران از سرمایه انسانی، زمینه مناسبی برای توسعه همکاری.ها در چارچوب اعزام منابع انسانی ایران به چین فراهم می‌نماید.

گفتنی است، این نشست مجازی با حضور وزیر علوم،تحقیقات و فناوری، جمعی از معاونان وزیر، مسئولان وزارت امور خارجه، روسای دانشگاه‌ها، معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها برگزار شد.

تاریخ:
1400/03/20
تعداد بازدید:
261
منبع:
Powered by DorsaPortal