۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان سنت پترزبورگ رویدادی درخشان در تداوم همکاری های دو شهر خواهرخوانده
سرکنسول روسیه در اصفهان که در جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان- سن پترزبورگ به میزبانی دانشگاه اصفهان حضور داشت تصریح نمود: جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان سنت پترزبورگ رویدادی درخشان در تداوم همکاری های دو شهر خواهرخوانده است.


سرکنسول روسیه در اصفهان که در جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان- سن پترزبورگ به میزبانی دانشگاه اصفهان حضور داشت تصریح نمود:  جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان سنت پترزبورگ رویدادی درخشان در تداوم همکاری های دو شهر خواهرخوانده است.

به گزارش وب سایت خبریuinews بوریس میستروف سرکنسول روسیه در اصفهان ضمن استقبال از همکاری های متقابل علمی دانشگاه های دو کشور، دانشگاه اصفهان را یکی از مراکز برتر آموزش عالی در ایران و جهان دانست که رتبه های بسیار خوبی در رتبه بندی های علمی جهانی، کسب نموده است. وی با اشاره به خواهر خواندگی شهرهای سن پترزبورگ و اصفهان بر نقشه راه همکاری های فی مابین این دو شهر بزرگ و تاریخی تاکید نمود.

سرکنسول روسیه در ادامه افزود: به شرکت کنندگان و برگزار کنندگان جشنواره روابط دوستانه پایتخت های فرهنگی دو کشور؛ اصفهان و سن پترزبورگ شادباش می گویم و از طرح هایی که به بهره وری هرچه بیشتر از ظرفیت های همکاری روسیه و ایران به نفع دو ملت کمک کند، همواره حمایت می کنیم.

بوریس میستروف بیان داشت: رییس جمهور روسیه در پیام تبریک به سید ابراهیم رئیسی به مناسبت پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری ایران، خاطرنشان کرده که روابط میان کشورهایمان از خصلت دوستانه و حسن همجواری برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت گسترش آموزش زبان های دو کشور در راستای همکاری های متقابل و مفید، اظهار کرد: به این منظور در چارچوب این جشنواره گام مهمی بر مبنای قراردادی که اخیرا میان بنیاد روسکی میر و دانشگاه اصفهان به امضا خواهد رسید، برداشته خواهد شد.

همچنین به علاقه روز افزون جوانان ایرانی به تحصیل در دانشگاه های روسیه اشاره و خاطرنشان کرد: علاقه به ورزش نیز به نزدیکی شهروندان ما کمک می کند، به خصوص علاقه به ورزش پر طرفدار فوتبال.

سرکنسول روسیه در اصفهان با ابراز امیدواری از موفقیت پروژه های مختلف مشترکی که چندی پیش برای اولین بار توسط دو باشگاه پرافتخار سپاهان اصفهان و زنیت سن پترزبورگ مورد توافق قرار گرفت، گفت: امید است این دو روز جشنواره نیز رویدادی درخشان در مشارکت دیرینه دو شهر خواهر خوانده بوده و تداوم داشته باشد.

 

تاریخ:
1400/04/01
تعداد بازدید:
212
منبع:
Powered by DorsaPortal