۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
ضرورت گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور ایران و روسیه
کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه با حضور برخط در جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان _ سن‌پترزبورگ وضعیت روابط ایران و روسیه را در ابعاد مختلف رضایت بخش دانست و بر گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی فی مابین تاکید نمود.

 

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه با حضور برخط در جشنواره علمی و فرهنگی اصفهان _ سن‌پترزبورگ وضعیت روابط ایران و روسیه را در ابعاد مختلف رضایت بخش دانست و بر گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی فی مابین تاکید نمود.

 به گزارش وب سایت خبریuinews کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه گسترش روابط دانشگاهی منجر به شناخت متقابل دو ملت می شود، گفت: شناخت ملت ایران از روسیه و متقابلا مردم روسیه از ایران بسیار کم است.

وی افزود:  اگر شبکه های تلویزیون ایران را بررسی کنیم برنامه ها به زبان های مختلف در ایران وجود دارد، اما جای برنامه هایی به زبان روسی خالی است. البته در داخل روسیه هم زبان فارسی و شبکه ای با این زبان  نداریم، در نتیجه شناخت ملت ایران از روسیه و متقابلا مردم روسیه از ایران بسیار کم است.

وی بر اهمیت کار دانشگاه و شهرداری  اصفهان تاکید کرد و گفت: اهمیت خواهرخواندگی با سن پترزبورگ در اینجا مشخص می شود.

سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه گسترش روابط دانشگاهی منجر به شناخت متقابل دو ملت می شود، تاکید کرد: نخبگان دو کشور در این گسترش نقش مهمی دارند.

جلالی ادامه داد: از طرفی ارتباط بین شهرداری ها منجر به روابط بهتر بین شهرها می شود و در این خصوص چند پیشنهاد دارم.

وی افزود: یکی از مشکلات جدی در شناخت دو ملت این است که تولید محتوا به زبان روسی در داخل روسیه مربوط به ایران و بالعکس در ایران نداریم. شهرداری اصفهان می تواند در سایت خود به زبان روسی تولید محتوا داشته باشد.

سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه شهر سن پترزبورگ در داخل ایران مشهور است و خیلی ها آن را می‌شناسند، اظهار کرد: باید اعتراف کنیم شناخت مردم روسیه نسبت به اصفهان و زیبایی های آن کم است.

وی تصریح کرد: باید در انتقال تجربیات علمی، دانشگاهی و مدیریت شهری به ویژه گردشگری اقدامات جدی‌تری انجام شود.

سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه خواهرخواندگی اصفهان و سن پترزبورگ در سال 2004 میلادی برقرار شده است، خاطرنشان کرد: در 16 سال گذشته تلاش‌های خوبی از سوی دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ برای گسترش همکاری‌ها انجام شده و امیدواریم دانشگاه‌های این دو شهر نیز روابط خود را برای گسترش زبان‌های روسی و فارسی افزایش دهند.

 

تاریخ:
1400/04/01
تعداد بازدید:
201
منبع:
Powered by DorsaPortal