۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
کرونا رزمایشی برای دانشگاه اصفهان در حوزه آموزشی
مدیر امور آموزشی دانشگاه اصفهان در جمع اصحاب رسانه، کرونا را رزمایشی برای دانشگاه در حوزه آموزش دانست.


مدیر امور آموزشی دانشگاه اصفهان در جمع اصحاب رسانه، کرونا را رزمایشی برای دانشگاه در حوزه آموزش دانست.

به گزارش وب سایت خبریUINEWS دکتر  کوروش حسن‌پور مدیر امور آموزشی دانشگاه اصفهان در نشست خبری و در جمع اصحاب رسانه، ضمن ارایه گزارش مبسوطی از دستاوردهای حوزه مدیریت آموزشی دانشگاه اظهار داشت: کرونا انعطاف فرآیندهای آموزشی را افزایش و رزمایشی برای دانشگاه در حوزه آموزش  شد، به طوری که آمارها نشان می دهد ارتقا کیفی در آموزش غیر حضوری محقق شده است.

وی همچنین، ارتقا سامانه آموزشی گلستان، تبدیل پرونده های دانش آموختگان به صورت الکترونیکی، چابک سازی و جامع سازی فرایندها و رسیدگی سریع و تصمیم گیری صحیح به مشکلات دانشجویان، پیگیری انجام درخواست های دانشجو و اینکه منوط به حضور نباشد و بازنگری سایت اداره آموزش از جمله برنامه های انجام شده در حوزه اداره آموزش دانست.

دکتر حسن پور در خصوص برنامه های آموزشی دانشگاه در دوران کرونا تصریح نمود: یکی از مسائلی که در دوران کرونا رزمایشی برای دانشگاه شد، بحث انعطاف در حوزه آموزش است. در اسفند 1398 دانشگاه خیلی سریع به سمت آموزش مجازی حرکت کرد و در یک بازه زمانی با تاخیر یک ماهه به سمت آموزش مجازی  تغییر جهت دادیم.

مدیر امور آموزشی دانشگاه اصفهان افزود: باتوجه به اینکه ضوابط بر اساس حضور دانشجو تنظیم شده بود، نیاز به بازنگری متناسب با شرایط غیر حضوری احساس شد و در این راستا حرکت کردیم. امکان استفاده از حذف اضطراری و حذف بدون احتساب در سنوات در شرایط کرونا به درستی سامان دهی شد و در هر سه نیم سال ضوابط آموزشی در ابتدای نیم سال به اطلاع رسید.

.

وی همچنین اظهار داشت:  امیدهایی برای تزریق واکسن وجود دارد، اما اینکه چقدر پیش برود مشخص نیست. امیدواریم این موضوع به خوبی محقق شده و شاهد حضور دانشجویان در دانشگاه باشم. در نظر داریم برنامه نیمسال آینده منعطف باشد که اگر شرایط حضور فراهم شد امکان حضور باشد، ضمن اینکه تابع دستورالعمل ها  هستیم.

 

شایان ذکر است، دکتر سید محسن طباطبایی‌نژاد مدیر برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه اصفهان نیز در این نشست خبری اظهار داشت: باید برنامه‌های علمی و دانشگاهی بازنگری و از این طریق نیازهای جامعه و صنعت برطرف شود، برنامه‌های درسی در ستاد مدیریت برنامه‌ریزی مورد بررسی قرار می‌گیردکه هدف آن جامعه محور بودن است.

وی ادامه داد: در بخش نظارتی دانشگاه نیز شیوه نامه‌های مختلفی تدوین شده و اعضا هیئت علمی در طول ترم اجازه مرخصی ندارند.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه اصفهان گفت: در سال تحصیلی 1399 – 1400 تمام کلاس‌ها آنلاین برگزار و در دفتر نظارت آموزشی مشکلات دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت.

تاریخ:
1400/04/06
تعداد بازدید:
440
منبع:
Powered by DorsaPortal