۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
رقابت بیش از 82 هزار داوطلب استان اصفهان در آزمون سراسری سال 1400
رییس ستاد آزمون‌های استان اصفهان گفت: آزمون سراسری سال 1400 در استان اصفهان با حضور 82 هزار و 723 نفر داوطلب برگزار خواهد شد.

 

 رییس ستاد آزمون‌های استان اصفهان گفت: آزمون سراسری سال 1400 در استان اصفهان با حضور 82 هزار و 723 نفر داوطلب برگزار خواهد شد.

به گزارش وب سایت خبری uinews دکترمحمدرضا ایروانی در گفت‌وگوی اختصاصی با  واحد خبر روابط عمومی دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: آزمون سراسری 1400 در روزهای چهارشنبه نهم الی شنبه دوازدهم تیرماه همزمان با سراسر کشور در 27 شهر و 36 حوزه امتحانی در استان اصفهان برگزار می‌شود.

ایشان اضافه نمودند که آزمون سراسری سال 1400 برای پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی با آزمون برای تحصیل در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان دانشگاه های دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی و سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به سایر دستگاه های دولتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی، برگزار می‌شود.

وی افزود: آزمون گروه هنر در استان اصفهان با حضور 10 هزار و 931 داوطلب صبح روز چهارشنبه 9/4/1400، آزمون گروه های علوم ریاضی با حضور 10 هزار و 190 داوطلب و علوم انسانی با حضور 19 هزار و 427 داوطلب صبح پنج شنبه 10/4/1400، آزمون گروه علوم تجربی با حضور 31 هزار و 16 داوطلب صبح جمعه 11/4/1400 و آزمون گروه زبان های خارجی با حضور 11 هزار و 159 داوطلب صبح روز شنبه 12/4/1400 برگزار خواهد شد. این آمار حکایت از کاهش هزار و 735 نفری (معادل 2 درصد) داوطلبان استان اصفهان نسبت به سال 98 دارد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: در کشور امسال، یک میلیون و 111 هزار و 818 پرونده برای شرکت در آزمون سراسری تشکیل شده است که با توجه به علاقمندی برخی از داوطلبان جهت شرکت در بیش از یک گروه آزمایشی (علاقمندی به شرکت در آزمون گروه های هنر و زبان های خارجی)، یک میلیون و 367 هزار و 931 نفر با هم به رقابت می‌پردازند.

دکتر ایروانی با بیان این که کارت ورود به جلسه داوطلبان از روز یکشنبه، ششم تیرماه، بر روی سایت سازمان سنجش قرار دارد، خاطرنشان کرد: داوطلبان برای پرینت کارت خود می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org اقدام کنند. داوطلبانی که در بیش از یک گروه آزمایشی شرکت نموده اند لازم است که پرینت کارت هر آزمون را جداگانه تهیه نموده و در جلسه آزمون مربوطه آن را به همراه داشته باشند.

وی اضافه کرد: داوطلبان آزمون سراسری در صورت مشاهده هرگونه اشکال بر روی کارت ورود به جلسه که شامل نوع گروه آزمایشی، محل حوزه امتحانی، دین، زبان، جنسیت، درس اصول و عقاید فقه گروه علوم انسانی، درس بهیاری گروه علوم تجربی، معلولیت، عدم وجود عکس بر روی کارت و یا اشتباه در عکس الصاقی و تغییر نظام آموزشی به باجه رفع نقص که از روز سه شنبه در دانشگاه اصفهان مستقر است، مراجعه کنند. سایر اشکالات احتمالی در کارت ورود به جلسه از طریق پورتال سازمان سنجش آموزش کشور قابل ویرایش می باشد.

رییس ستاد برگزاری آزمون های استان اصفهان، خاطرنشان کرد: همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه عکس دار و پرینت کارت ورود به جلسه برای داوطلبان در هر جلسه آزمون الزامی می باشد. حوزه­ های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور باشند، بنابراین اکیدا توصیه می­ شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.

ایشان با توجه به شیوع بیماری کرونا در این ایام، یادآوری نمودند که کلیه اماکن حوزه های امتحانی قبل و بعد از هر جلسه آزمون با حضور ناظران بهداشتی بطور دقیق ضدعفونی می شود. همچنین دانشگاه ها و مراکز برگزاری آزمون ملزم به رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در طول برگزاری آزمون می باشند.

دکتر ایروانی تاکید نمودند که برای پیشگیری از تجمع، داوطلبان حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند. همچنین به داوطلبان توصیه می شود که  از تردد بی­ مورد در محل آزمون جداخودداری کنند و هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنند.  همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه اصفهان ساعت شروع فرایند آزمون را راس ساعت 8 صبح اعلام نموده و تاکید نمودند که درب های حوزه های امتحانی نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون بسته خواهد شد. بنابراین داوطلبان حتما باید حداکثر تا نیم ساعت پیش از آغاز فرایند آزمون در محل حوزه امتحانی حضور یابند.

دکتر ایروانی با بیان اینکه بیشترین تعداد داوطلبان یعنی نزدیک به 14 هزار نفر به حوزه امتحانی دانشگاه اصفهان مراجعه می‌کنند، تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با ارگان های مختلف مانند مجموعه راهور نیروی انتظامی، اتوبوسرانی، اورژانس، مرکز بهداشت استان، آتش نشانی، شرکت‌های آب و برق و ... برای برگزاری هرچه بهتر آزمون صورت گرفته است.

 

تاریخ:
1400/04/07
تعداد بازدید:
254
منبع:
Powered by DorsaPortal