۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
کسب رتبه اول نگارش کتاب در حوزه اقتصاد شهری توسط استاد دانشگاه اصفهان
کتاب دکتر نعمت اله اکبری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان و استاد دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه اصفهان در چهارمین جشنواره ملی شهر پژوهی با عنوان " اقتصاد شهری" رتبه اول این جشنواره را در بخش تالیف کتاب به خود اختتصاص داد.


کتاب دکتر نعمت اله اکبری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان و استاد دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه اصفهان در چهارمین جشنواره ملی شهر پژوهی با عنوان " اقتصاد شهری" رتبه اول این جشنواره را در بخش تالیف کتاب به خود اختتصاص داد.

به گزارش وب سایت خبریuinews  در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی شهر پژوهی و اولین جشنواره فن پژوهی، کتاب دکتر نعمت اله اکبری استاد دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه اصفهان موفق به کسب دریافت رتبه اول این جشنواره شد.   

بنا به گزارش مذکور دکتر اکبری در گفتگوی اختصاصی با واحد خبر روابط عمومی اظهار داشت: در یک دهه اخیر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایران اقتصاد شهری را در کانون توجه خود قرار داده اند. علاوه بر رشته اقتصاد برنامه ریزان و مدرسان برخی رشته ها، از جمله جغرافیا، برنامه ریزی شهری و شهر سازی، درسی با عنوان اقتصاد شهری را در برنامه درسی دوره کارشناسی خود گنجانده اند. در تحلیل های اقتصاد شهری، نظریه های اقتصاد خرد و کلان هر دو مورد استفاده قرار می گیرند چرا که یک شهر با اندکی تفاوت تمامی عناصر و ویژگی های یک کشور را در زمینه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی داراست.

وی در ادامه تصریح نمود: در شهر مسائلی مانند درآمد، تورم، بیکاری، هزینه های دولتی و صادرات و واردات وجود دارد که نظریه های اقتصاد کلان برای تشریح و تحلیل آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.لکن وقتی در شهر با مسائلی مانند رفتار تولید کننده و مصرف کننده روبرو هستیم، لازم است از نظریه های اقتصاد خرد استفاده شود. استادان رشته اقتصاد شهری نیز که در این زمینه پیشگام اند با ایجاد گرایش در مقاطع تحصیلات تکمیلی بر غنای آن افزوده اند.در حال حاضر اقتصاد شهری در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان یک کد رشته مستقل دانشجو می پذیرد.

کتاب حاضر حاصل سال ها تجربه تدریس و تحقیق مولف به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. مولف در این کتاب کوشیده است با ساده سازی مفاهیم، فرایند تکاملی دانش اقتصاد شهری را برای دانشجویان رشته اقتصاد و به خصوص دانشجویان سایر رشته های یاد شده آسان سازد.

گفتنی است این جشنواره به همت شهرداری اصفهان و مشارکت دانشگاه‌های استان از آذرماه سال 99، شروع به کار کرد، از همان ابتدا در 11 محور مقالات و آثار شرکت کنندگان پذیرفته شد.

کاهش آلاینده‌های محیطی، روان سازی عبور و مرور شهری، مدیریت ایمنی، بحران و تاب‌آوری شهری، بهره‌وری و اقتصاد شهری، رسانه ارتباطات و دیپلماسی شهری، سلامت و سرزندگی فضاهای شهری، آینده‌پژوهی، نوآوری، عمران شهری و حقوق شهروندی 11 محور اصلی این رویداد بزرگ بود که آثار آن در قالب کتاب، مقاله، طرح پژوهشی، پایان‌نامه و محصولات فناورانه و تولیدات رسانه‌ای پذیرفته شد.

شایان ذکر است از جمله جوایز شاخص این جشنواره کسب رتبه اول نگارش کتاب در حوزه اقتصاد شهری توسط دکتر نعمت الله اکبری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان و رتبه اول نگارش کتاب در حوزه معماری شهری توسط سید احمد حسینی نیا، معاون معماری و شهرسازی شهردار اصفهان است

 

تاریخ:
1400/04/15
تعداد بازدید:
236
منبع:
Powered by DorsaPortal