۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
برگزاری دوره‌های برخط تربیت مدرس زبان فرانسه با همکاری آژانس فرانسه زبانی (AUF)
دوره دوم برخط تربیت مدرس براساس سرفصل جدید آموزش زبان فرانسه برای مقطع کارشناسی با همکاری متخصص علمیِ آژانس دکتر استفان حافظ و اساتید گروه زبان فرانسه از روز دوشنبه 14 تیرماه 1400 شروع و به مدت سه هفته تا 5 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.


دوره دوم برخط تربیت مدرس براساس سرفصل جدید آموزش زبان فرانسه برای مقطع کارشناسی با همکاری متخصص علمیِ آژانس دکتر استفان حافظ و اساتید گروه زبان فرانسه از روز دوشنبه 14 تیرماه 1400 شروع و به مدت سه هفته تا 5 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش وب سایت خبری uinews این دوره در ادامه همکاری‌های دانشگاه اصفهان با آژانس فرانسه زبانی به منظور توسعه روابط دانشگاهی-تحقیقاتی و گسترش تدریس به‌روز و کارآمد زبان فرانسه به عنوان یکی از زبان‌های زنده و پرکاربرد، برگزار می شود. از اهداف این دوره آموزشی، تکمیل و برنامه‌ریزی برای اجرای سرفصل مقطع کارشناسی زبان فرانسه با بهره‌گیری از آخرین رویکردهای آموزشی و پرورشی و متناسب با نیاز روز بازار کار این گرایش و تربیت مدرس می‌باشد.

شایان ذکر است، در مراسم افتتاحیه این دوره، خانم میراند خلف مسئول پروژه ها و تحقیقات بخش خاورمیانه آژانس، ضمن ایراد بیاناتی از همکاری‌های آموزشی و علمی این سازمان با دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر ایران ابزار خرسندی کرد و بر ادامه روابط سازنده و همچنین تعهد این سازمان در برگزاری دوره‌های آموزشی و بروز نمود آموزش متناسب با نیاز‌های دانشجویان تاکید نمود.. ایشان همچنین این دوره را پاسخ مثبت آژانس به درخواست گروه فرانسه دانشگاه اصفهان در راستای ایجاد تحول در برنامه آموزشی و تغییر آن به سمت یک برنامه بازارمحور و کاربردی خوانده و تمایل آژانس برای همکاری با دیگر گروه‌های آموزشی و رشته‌های دیگر در دانشگاه اصفهان را اعلام کرد.

 در ادامه، دکتر طیبی مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه اصفهان نیز ضمن تشکر از آژانس به منظور برگزاری این دوره، ابراز امیدواری نمود که این همکاری‌های دانشگاهی در قالب پروژه‌های بیشتری ادامه پیدا کند.

افتتاحیه این دوره آموزشی با سخنان دکتر شکریان رییس دانشکده زبان‌های خارجی و خانم دکتر آیتی مدیر گروه زبان فرانسه-روسی ادامه پیدا کرد و بار دیگر ضمن قدردانی فراوان از برگزارکنندگان دوره، بر لزوم و اهمیت چنین دوره‌های آموزشی برای مدرسان زبان فرانسه تاکید شد.

لازم به ذکر است که روزآمد کردن برنامه آموزشی بر اساس استانداردهای اروپا در راستای برنامه‌های بلندمدت دانشگاه در خصوص بین‌المللی سازی دانشگاه اصفهان و لازمه همکاری‌های بین‌دانشگاهی است. این مهم با حمایت آژانس فرانکوفونی خاورمیانه در دانشگاه اصفهان، به عنوان اولین دانشگاه در ایران، به موازات دانشگاه‌های دیگری در لبنان، عراق، مصر و ... در حال انجام است.

  


 

تاریخ:
1400/04/19
تعداد بازدید:
345
منبع:
Powered by DorsaPortal