۱۴۰۱ شنبه ۳۱ ارديبهشت
مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از استادان برگزیده دانشگاه اصفهان برگزار شد
مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از استادان برگزیده دانشگاه اصفهان با حضور دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، هیات رییسه دانشگاه و جمعی از استادان فرهیخته و مجرب درسالن همایش های پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسین هرسیج رییس دانشگاه اصفهان در این مراسم ضمن گرامیداشت مقام والای معلم اظهار داشت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد شهید مطهری این است که ایشان در رشته های مختلف علمی ذوابعاد بود و مجموعه آثار به جای مانده از این بزرگ مرد تاریخ ایران، نشان از معطوف به مسئله بودن این شهید بزرگوار دارد.

 

دکتر هرسیج در ادامه تصریح نمود: شهید مطهری اولین فردی بود که در انقلاب اسلامی ایران نقش جهاد تبیین را عملی کرد و با بیان ساده و سلیس برای دانشجویان ارایه نمود.

وی افزود: از دیگر شاخصه های مهم ایشان، مبارزه با تفکر تکفیری و تهجری بود و در این راه تلاش های بسیار زیادی در راستای روشنگری و بصیرت افزایی برای نسل جوان انجام داد.

دکتر هرسیج همچنین بیان داشت: افرادی قادر به ایجاد تغییر و تحول اساسی هستند که دارای روحیه ایثار و از خودگذشتگی باشند که این مهم نیز از دیگر ویژگی های بارز شهید مطهری بود.

وی در ادامه ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تبیین شعار سال اظهار داشت: راه حل بسیاری از مشکلات جامعه کنونی ایران، اقتصاد دانش بنیان مبتنی بر ابتکار، خلاقیت و نوآوری است که برای تحقق این منظور، انتظار از دانشگاهیان بسیار مشهود و ملموس است. بدون تردید روند پیشرفت و توسعه کشور در حوزه های مختلف و به ویژه اقتصادی، به کمک دانشمندان و پژوهشگران دانشگاهی محقق می شود.

رییس دانشگاه اصفهان، همچنین ضمن تاکید بر دیپلماسی بین المللی تصریح نمود: وظیفه ما دانشگاهیان، شناسایی مشکلات منطقه و جهان در راستای ارایه طرح هایی ارزنده به منظور حل بحران های منطقه است.

 

شایان ذکر است، دکتر حجت الله سعیدی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: خداوند را شاکریم که بعد از دوسال بیماری کرونا ، توفیق دیدار چهره های شما عزیزان محقق شده است.

وی ضمن تبریک دهه سرآمدی آموزش ، گزارش مبسوطی از فعالیت های حوزه معاونت آموزشی ارایه و تصریح نمود: در سال جاری همزمان با شروع دهه سرآمدی آموزش، دانشکده های دانشگاه مشارکت فعالی داشتند و برنامه های متنوعی ارایه نمودند.

دکتر سعیدی همچنین اظهار داشت: همه همکاران هیات علمی در سال 1400 ایثارگرانه وظایف آموزشی خود را انجام دادند که بسیار قابل تقدیر است.

گفتنی است:مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از استادان برگزیده دانشگاه اصفهان عصر روز شنبه 17 اردیبهشت ماه با حضور پرشور اساتید مجرب و فرهیخته دانشگاه اصفهان در محل سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

در این مراسم از خانواده اساتید مرحوم، اساتید بازنشسته، استاد نمونه کشوری ،مدرسان نمونه، نماینده کمیته بین المللی سازی دانشگاه، اساتید حائز مقام های علمی و بین المللی و اعضای هیات علمی که در سال گذشته ارتقاء علمی یافته اند، تجلیل به عمل آمد.

 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1401/02/18
تعداد بازدید:
956
منبع:
Powered by DorsaPortal