۱۴۰۱ شنبه ۳۱ ارديبهشت
به همت خیر دانشگاه‌ساز صورت گرفت :آیین کلنگ زنی احداث ساختمان مرحوم دکتر احمد قیصری در دانشگاه اصفهان برگزار شد
آیین کلنگ زنی احداث ساختمان مرحوم دکتر احمد قیصری با حضور دکتر علی قیصری فرزند آن مرحوم، خانم سجادیه همسر آن مرحوم، اعضای مجمع خیرین دانشگاه ساز، رییس دانشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اصفهان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسین هرسیج رییس دانشگاه اصفهان ضمن تقدیر از خیرین دانشگاه ساز اظهار داشت: همت بالای خیرین دانشگاه ساز قابل تقدیر است و دانشگاه اصفهان تا کنون شاهد همت و تلاش ارزنده ی این عزیزان در اعتلای فضای اندیشه ورزی و علم آموزی بوده است.

 

رییس دانشگاه اصفهان در ادامه ضمن ادای احترام و آرزوی غفران الهی برای خیرین دانشگاه سازی که طی این سال ها به رحت الهی رفته اند تصریح نمود: روح بزرگ مردانی چون دکتر احمد قیصری همواره در آرامش خواهد بود زیرا آنان به راستی انسان های نیک سرشتی بوده اند که گفتار نیک، کردار نیک و پندار نیک را سرلوحه زندگی خویش قرار داده و با نیک اندیشی منشا خیر و برکت برای همگان بوده اند.

دکتر هرسیج افزود: ثروت اندوزی افراد اگر منجر به این مهم شود که پاداش آن ها بهشت باشد این عاقلانه است و در غیر اینصورت جز خسارت چیزی نخواهد بود.

وی عمر انسان را به سان یخی تشبیح نمود که در حال آب شدن است که رمز جاودانه شدن آن، انجام عمل صالحی است که برآمده از نیت پاک باشد.

دکتر هرسیج در ادامه ضمن تقدیر از خانواده مرحوم دکتر قیصری تصریح نمود: خلوص نیت و سرشت پاک خانواده دکتر قیصری به ویژه دکتر علی قیصری فرزند برومند آن مرحوم بزرگوار قابل تقدیر است.

وی همچنین تلاش ها و پی گیری های دکتر موسوی رییس مجمع خیرین دانشگاه ساز را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: برنده واقعی افرادی مانند دکتر موسوی هستند که بدون هیچ توقعی وقت خود را صرف پی گیری و ساخت بناهای خیر ساز نموده و به سمت تعالی دانشگاه گام برمی دارند.

 

دکتر موسوی رییس مجمع خیرین دانشگاه ساز نیز در این مراسم ضمن ادای احترام به بزرگ انسان هایی که خدمات ارزنده ای را در راستای اعتلای دانشگاه برداشته اند اظهار داشت: امروز طلب آمرزش برای مرحومین و تلاشگران این عرصه همچون دکتر احمد قیصری، حاج آقا صیرفیان، آقای دردشتی، آقای نیلی پور، آقای معتمدی، آقای دهقانی، خانم دکتر صدوقی، خانم ربابه حسن پور، خانم صدیقه آریا کیا و دکتر احمد کیاست پور می کنیم زیرا همه این عزیزان یادگارهایی مزین به خیر و نیکی از خود باقی گذاشته اند که تا ابد جاودانه می ماند.

وی افزود: ساختمانی که امروز کلنگ آن بر زمین دانشگاه می خورد به نام مرحوم دکتر احمد قیصری بنا می شود. این ساختمان با زیربنایی حدود 1600 متر مربع در کنار ساختمان دهقانی احداث می شود.

دکتر موسوی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر احمد کیاست پور اظهار داشت: مرحوم دکتر کیاست پور دانشمندی برجسته و یکی از مشوقین ما در کارهای عمرانی دانشگاه ایشان بودند.

 

دکتر عطایی رییس دانشکده فنی و مهندسی نیز در این آئین ضمن تقدیر از مجمع خیرین دانشگاه ساز تصریح نمود: خدمت به مردم تا ابدیت به بار خواهد نشست و هرگز نابود نمی شود.

وی افزود: وظیفه ی ما این است که در راستای اثرگذاری بیشتر در مسائل صنعت و جامعه نقش ایفا کنیم.

گفتنی است: مرحوم دکتر احمد قیصری از اساتید فقید گروه حقوق دانشگاه اصفهان، خانم سجادیه همسر گرانقدر آن مرحوم و دکتر علی قیصری فرزند آن فقید سعید، خدمات ارزنده‌ای همچون ساخت آزمایشگاه فنی و مهندسی در دانشگاه اصفهان در کارنامه اعمال خیر و نیکوی خود دارند.

 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1401/02/21
تعداد بازدید:
577
منبع:
Powered by DorsaPortal