۱۴۰۱ يکشنبه ۱۲ تير
رئیس ستاد آزمون‌های استان اصفهان خبرداد:رقابت بیش از 87 هزار داوطلب کنکور سراسری در استان اصفهان
رئیس ستاد آزمون‌های استان اصفهان اظهار داشت: درآزمون سراسری امسال87 هزار و611 داوطلب در استان اصفهان به رقابت می‌پردازند که از این میان، 54 هزار و 324 نفر داوطلب زن و 32 هزار و 287 نفر داوطلبان مرد هستند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه اصفهان، دکتر رضاعلی نوروزی اظهار کرد: آزمون سراسری سال 1401همزمان با سراسر کشور در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه، 8 الی 11تیرماه در استان اصفهان برگزار می گردد.

 

رئیس ستاد آزمون‌های استان اصفهان با بیان این که 87هزار و 611داوطلب از استان اصفهان در این کنکور حضور دارند، گفت: آزمون سراسری سال 1401 در 27 شهر استان به صورت همزمان برگزار خواهد شد که بزرگ‌ترین محل برگزاری آزمون سراسری استان اصفهان در شهرستان اصفهان با دارا بودن 5 حوزه اصلی است.

دکتر نوروزی افزود: براساس ابلاغ سازمان سنجش آموزش کشور، شروع فرآیند آزمون رأس ساعت 7:30 صبح و آزمون‌ها به تناسب رشته‌ها بعضاً تا ساعت 13:30 ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به آمار داوطلبان درگروه‌های آموزشی آزمون سراسری 1401 در استان اصفهان بیان داشت: بیشترین تعداد داوطلب در گروه علوم تجربی با 31 هزار و 832 نفر است که نزدیک به نیمی از داوطلبان را تشکیل می‌دهد.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان تصریح کرد: آزمون گروه‌ هنر صبح روز چهارشنبه 8 تیر، گروه ریاضی و علوم انسانی صبح روزپنجشنبه 9 تیر، گروه علوم تجربی صبح روز جمعه 10 تیر و گروه زبان های خارجی صبح روز شنبه 11 تیرماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: درب تمامی حوزه‌های امتحانی در ساعت 7:30 صبح بسته خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود داوطلبان آزمون سراسری طوری برنامه‌ریزی کنند که تا پیش از ساعات اعلام شده در حوزه‌های امتحانی خود حضور پیدا کنند؛ همچنین از همراه داشتن هرگونه وسیله اضافی از جمله کیف، کتاب، موبایل و جزوه جداً خودداری نمایند.

دکتر نوروزی عنوان داشت: توصیه می‌شود که داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری حتی‌الامکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند؛ هماهنگی‌های لازم با سازمان اتوبوسرانی اصفهان صورت گرفته تا با تقویت ناوگان حمل و نقل، تمامی حوزه‌های برگزاری آزمون در سطح شهر اصفهان و دانشگاه صنعتی که خارج از شهر است را پوشش دهند.

وی تصریح نمود: توصیه می‌شود که خانواده‌‌های داوطلبان آزمون سراسری پشت درب‌های حوزه‌های امتحانی تجمع نکنند چراکه این تجمع منجر به ترافیک در محدوده خیابان‌های اطراف حوزه‌های امتحانی خواهد شد.

رئیس ستاد آزمون‌های استان اصفهان تأکید کرد: همراهان داوطلبان شرکت در آزمون سراسری از نظر قانونی به هیچ عنوان مجاز به ورود به حوزه‌های امتحانی نخواهند بود و لزومی بر انتظار آنان پشت درب‌های حوزه‌های برگزاری آزمون نیست.

وی در پایان اضافه کرد: همراه داشتن شناسنامه عکس‌دار و یا کارت ملی معتبر برای شرکت در آزمون سراسری الزامی است.

تاریخ:
1401/04/01
تعداد بازدید:
142
منبع:
Powered by DorsaPortal