۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
برگزاری مراسم معارفه و تکریم معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان
رییس دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه و تکریم معاون پژوهش و فناوری ، گردش نخبگان در دانشگاه را مانند گردش خون در بدن ضروری و لازم دانست و پذیرش مسئولیت در دین اسلام را امانت الهی قلمداد نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسین هرسیج رییس دانشگاه اصفهان ضمن معرفی دکتر هادی امیری به عنوان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از خدمات دکتر رسول رکنی زاده تشکر نمود و در ادامه اظهار داشت: دکتر رکنی زاده به عنوان یکی از استادان ممتاز علمی کشور، از شخصیت ذو ابعادی برخوردار است که نه تنها در زمینه علم فیزیک بلکه در حوزه علوم انسانی و فلسفه نیز صاحب سبک و نظر است.

 دکتر هرسیج ضمن گرامیداشت ایام مبارکه ماه محرم تصریح نمود: امام حسین(ع) هدف از قیام خود را از بین بردن انحرافات بعد از درگذشت پیامبر(ص) که در بین اقوام مسلمان ایجاد شده بود، عنوان نمود و در واقع می توان گفت: هدف امام حسین(ع) بازگشت جامعه به مسیر پاک و مقدس پیامبراعظم(ص) و حضرت علی(ع) بوده است.

رییس دانشگاه در ادامه افزود: سلامت نفس و ایثار و فداکاری دکتر رکنی زاده در زمان جنگ تحمیلی زبانزد عام و خاص است و بر ما واجب است که از برکات فکری، معنوی، اخلاقی و علمی ایشان به عنوان یکی از استادان شاخص ملی و بین المللی، بهره مند شویم.  

دکتر هرسیج همچنین با معرفی دکتر هادی امیری به عنوان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، ایشان را نیز استادی صاحب نظر و نخبه دانست که ضمن برخورداری از توان علمی بسیار بالا مزین به شایستگی های والای اخلاقی است که باید از توان علمی و اجرایی ایشان به نحو مطلوب استفاده شود.

رییس دانشگاه در ادامه از تمام مدیران و کارشناسان حوزه معاونت پژوهش و فناوری تقدیر و تشکر نمود و افزود: گردش نخبگان در بخش های اجرایی و تاثیرگذار دانشگاه، مانند گردش خون در بدن لازم و ضروری است و همه دانشگاهیان به عنوان خانواده دانشگاهی باید یکپارچه و متهد در راستای اهداف متعالی دانشگاه گام بردارند.

دکتر رسول رکنی زاده نیز ضمن تشکر از همکاری های موثر مدیران و کارشناسان حوزه معاونت پژوهش و فناوری اظهار داشت: کارشناسان این حوزه در واقع سرمایه های واقعی دانشگاه هستند که باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

دکتر رکنی زاده همچنین در ادامه از دکتر طالبی رییس وقت دانشگاه و دکتر هرسیج رییس دانشگاه اصفهان به خاطر حسن اعتماد و فرصت مدیریت که در حوزه معاونت پژوهش و فناوری برای ایشان فراهم نمودند،تقدیر و تشکر نمود.

دکتر هادی امیری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر هرسیج، اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکرم به خاطر این که ادامه دهنده راه دکتر رکنی زاده، که به لحاظ علمی و اخلاقی زبانزد و سرآمد هستند، می باشم.  

دکتر امیری با بیان محورهای کاری حوزه معاونت پژوهشی تصریح نمود: با توجه به برنامه راهبردی رییس دانشگاه مبتنی بر دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز، به سمت دانشگاه نسل چهارم در حال حرکت هستیم.

وی ضمن تشریح حرکت دانشگاه از نسل یک به نسل دو و سه تصریح نمود: این سیر تحول در دانشگاه علاوه بر نقاط قوت ، نقاط ضعفی نیز داشته، که فاصله ما را با دانشگاه مطلوب زیاد نموده است.

دکتر هادی امیری، ایجاد ناحیه نوآوری و تلاش هایی که در این خصوص انجام شده را قابل تقدیر دانست و افزود: ناحیه نوآوری باید یک فرصت خوب باشد که از آن بهره مند شویم. وی اظهار داشت: با یک اقدام جهادی می توانیم مسیر دانشگاه را به سمت نیازهای جامعه هموار کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن بیان اهمیت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت خواستار راه اندازی دفاتر ارتباط با صنعت و جامعه در همه دانشکده های دانشگاه شد و بر این مهم تاکید نمود.

گفتنی است مراسم تکریم و معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با حضور هیات رییسه، مدیران ارشد دانشگاه، کارکنان حوزه معاونت پژوهش و فناوری صبح روز دوشنبه 10 مرداد 1401 در محل سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.  

 

 
 
 
 
تاریخ:
1401/05/10
تعداد بازدید:
544
منبع:
Powered by DorsaPortal