۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۱ خرداد

مشارکت حداکثری سرنوشت کشور در انتخاب رئیس جمهور

جلسه هیأت نظارت بر انتخابات در دانشگاه اصفهان با ابلاغ وزارت عتف با حضور جمعی از اعضای هیأت رئیسه دانشگاه و اعضای ستاد، بر اساس آیین نامه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، دکتر هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان، با اشاره به تشییع با شکوه میلیونی پیکر رئیس جمهوری شهید و همراهان خدوم ایشان، شورای نگهبان قانون اساسی را فصل الخطاب خواند و بر آمادگی دانشگاه جهت تسهیل برای جذب مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد.

رئیس دانشگاه ضمن تبیین اهمیت سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و حماسه 15 خرداد و پیوست آن به موضوع انتخابات تصریح کرد:  پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن تاکنون مرهون رهبری حضرت امام(ره) و همراهی مردم بوده است در حالی که گفتمان های دیگر و از جمله تفکر لیبرالیستی در مقام واقع اعتنایی به حضور مردم در عرصه های مختلف ندارند.

در ادامه حجه الاسلام مستاجران نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان نیز بر موارد زیر تاکید و تصریح کرد: صدور بیانیه انتخابات در دانشگاه، دعوت جهت مشارکت مردمی در انتخابات ، استفاده از ظرفیت ائمه جماعات، برگزاری دوره معرفت افزایی، استفاده از ظرفیت صدا و سیما، اعزام سخنران از دانشگاه به مجامع دیگر  از جمله موارد اولویت دار امروز جامعه دانشگاهی است.

 

خانم دکتر سعیدیان معاون فرهنگی اجتماعی و دبیر این هیأت با اشاره به مواد آیین نامه ابلاغی، اهمیت تببین، امید آفرین و جلب حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری را ضروری دانست.  در ادامه گزارشی از تشکیل هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری جهت بررسی ساماندهی، صدور مجوز و نظارت بر برنامه ها و تسهیل گری و حمایت و پشتیبانی از فعالیتهای تشکلهای اسلامی و دانشگاه و تشکیل کمیته های 6 گانه جهت پیگیری،تحقق مصوبات و مطالبات،اولویت برنامه ریزی و اقدام در سطح گروه های دانشجویی و تشکل های اسلامی ، مدیریت فضای مجازی، کنشگری میدانی، نشریات دانشجویی ، ویژه نامه انتخابات، فضا سازی ،تبلیغات، سراهای دانشجویی و تقویت برد رسانه و اطلاع رسانی ارائه کردند.

 جلسه هیات نظارت بر انتخابات دانشگاه با حضور جمعی از اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، اعضای ستاد بر اساس آیین نامه تشکیل مطابق با ابلاغ وزارت عتف، برگزار و در خصوص سیاست های راهبردی و اجرایی دانشگاه اصفهان در امر انتخابات، تشکیل کمیته های مرتبط، اولویت تشکل های اسلامی در ارائه برنامه و تسهیل گری و آمادگی دانشگاه و جلب مشارکت حداکثری برای شرکت در چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری بحث و گفتگو شد.

در این جلسه به منظور مشارکت حداکثری و تسهیل برای اطلاع از برنامه های کاندیدهای مورد تایید شورای نگهبان قانون اساسی تصمیماتی نیز گرفته شد.

 گفتنی است،هیات نظارت بر انتخابات به عنوان مرجع بررسی و تایید برنامه‌ها در چهارچوب سیاست‌ هم افزایی و هماهنگی بین مجموعه های دانشگاهی با رعایت عدالت، زمینه را برای طرح تمام سلایق و دیدگاه‌ها و با هدف کمک به مشارکت حداکثری و شناخت و انتخاب اصلح در محیط دانشگاه فراهم می آورد. این هیأت با انجام نظارت ویژه بر کلیه فعالیت‌های انتخاباتی توسط نهادهای دانشجویی و استادی در دانشگاه، از تضییع حقوق کلیه مدعوین و مخاطبین صیانت خواهد نمود.

جلسه هیات نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، 16 خرداد 1403 ساعت 8 الی 9:30 صبح در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه با حضور اعضا برگزار شد.

 

  

تاریخ:
1403/03/20
تعداد بازدید:
382
منبع:
Powered by DorsaPortal